Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Videosrovnání s DLSS a bez v Nioh 2 a Mount and Blade 2

+ Reflex do Rainbow Six: Siege i Unreal Engine.

NVIDIA DLSS už využívají nejen hráči, ale i neherní společnosti. Tvůrci obsahu nyní mohou využít tuto technologii pro vylepšení pracovního workflow ve virtuální produkci, architektonické vizualizaci, animovaných filmech, produktovém designu, simulacích nebo generování dat. Společnosti jako 51 World, Goodbye Kansas Studios, Hyundai Motors, Industrial Light & Magic (ILM) spadající pod Lucasfilm, Orca Studios nebo Surreal Film Productions využívají DLSS k realizaci svých kreativních vizí.

Toto řešení se také objeví ve hrách Nioh 2: The Complete Edition a Mount and Blade 2: Bannerlord. Zajistí v nich 60 FPS a více ve 4K na všech GeForce RTX.

Konkrétně v Nioh 2 dokáže DLSS zvednout výkon až o 58 %. Díky tomu si všichni majitelé GeForce RTX vychutnají novinku velmi plynule.

Watch on YouTube

V Mount and Blade 2: Bannerlord zase NVIDIA DLSS zvládne zvýšit počet snímků za sekundu až o 50 % ve 4K. I zde tedy všechny GeForce RTX GPU zvládnou průměrných 60 FPS a více. Podívejte se na videosrovnání níže a více se dočtete zde.

Watch on YouTube

Rainbow Six Siege přinese přesnější reakce i míření díky NVIDIA Reflex. Ve většině sportů hraje velkou roli vedle tréninku i vybavení sportovce. Ani kompetitivní hraní není výjimkou: s kombinací lepšího GPU, monitoru a vhodného software lze získat oproti soupeřům navrch zrovna ten zlomek sekundy, který rozhoduje mezi úspěchem a smrtí v digitálním světě.

Majitelé GeForce řady 10 a novějších mají nyní přístup k public test serveru. Mohou spustit Vulkan verzi a vyzkoušet si NVIDIA Reflex než se dostane do hlavní hry. Stačí jít do "display options" menu a zapnout NVIDIA Reflex Low Latency. Dosáhne se tím podstatně nižší latence systému a tedy konkurenční výhody nad soupeři.

K optimalizaci systémové latence od kliknutí po jeho projev na obrazovce slouží NVIDIA Reflex Latency Analyzer. Využívá specializovaný software i hardware vestavěný do myší a monitorů a díky tomu může být dnes systémová latence snadno měřitelná. Systém je pak snadné optimalizovat pro nejlepší možnou odezvu. NVIDIA oznámila, že se k rodině Reflex Latency Analyzer připojují monitor ASUS ROG SWIFT 360Hz PG259QNR a herní myš MSI Clutch GM41. Testovací server bude k dipozici v průběhu dneška, více tady.

NVIDIA DLSS je nyní dostupné ve formě pluginu pro Unreal Engine 4.26. NVIDIA Reflex je nyní funkce v hlavní linii UE4. Vývojáři pracující na enginu ve zdrojovém kódu nyní mohou do hry snadno přidat nízkolatenční Reflex mód. Všichni uživatelé Unreal Engine díky integraci tedy mohou využívat tyto technologie.

Read this next