If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vietnam zablokoval film Uncharted, který už překonal všechny Tomb Raidery

+ dlouhý držák.

Před premiérou panovaly značné pochybnosti, jak zfilmování akční adventury z PlayStation vlastně dopadne, jestli to náhodou neskončí propadákem, i kvůli hereckému obsazení.

Nakonec má ale film Uncharted v kinech báječné výsledky, které si navíc drží už delší dobu. I čtvrtý víkend v kuse se totiž udržel na druhém místě žebříčku, když ho za sebou nechal pouze The Batman.

Celosvětové tržby již překonaly 300 milionu dolarů (z toho asi třetina v USA a zbytek ostatní země světa, což je zásadní kvůli srovnání s podobnými filmy Tomb Raider.

Uncharted totiž už vynesl více než všechny filmová dobrodružství Lary Croft - ty z roku 2001 a 2018 měly tržby 274 milionu dolarů a Tomb Raider: The Cradle of Life jen 160 milionů. Příští týden by navíc dobrodružství Nathana Draka měly překonat i filmového Sonica z 2020.

Paradoxní je v tomto směru, že Vietnam zakázal domácí distribuci filmu Uncharted, jak píší Reuters.

Důvodem je jedna scéna, kde se vyskytuje mapa Jihočínského moře, která ukazuje verzi, co se Vietnamu nelíbí, protože je jeho část zabraná Čínou, která si ho dle země nárokuje neoprávněně.

Vietnamská státní agentura hlásí, že film obsahuje "nelegální obrázek" z neslavně proslulého sporu, kvůli němuž se nedávno protestovalo po vojenských cvičeních Tchajwanu a Číny, údajně zasahujících do výsostných vod Vietnamu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments