Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Víme, že letošní rok stál v exkluzivitách za houby, přiznal Microsoft

A co bude dál s Call of Duty na PS5?

Xboxový boss Phil Spencer poskytl rozhovor Same Brain podcastu, v němž pustil do éteru pár nových vyjádření:

"Jedna věc, co jasně a zřetelně slyšíme, je to, že už to je pěkně dlouhá doba, co jsme vydali nějakou velkou exkluzivitu. Můžeme se vymlouvat na koronavirus a další věci, ale víme, že lidé investují do naší platformy a chtějí mít skvělé hry".

Spencer je nadšen z výhledu na rok 2023, který už prý nebude tolik ovlivněn problémy s výrobou během covidu. Také upozornil na to, že celá herní branže trpí letos na podzim nedostatkem velkých titulů. Sice tu je Call of Duty, God of War, ale celkově to je slabší.

"Ale to, co nás čeká ve 2023, bude báječné. Půjde o první velké hry, co vylezou z Bethesdy pod Xboxem. A jsem si jistý, že vydání Redfall a Starfield bude spousta zábavy," dodal.

Xboxový prezident také slíbil, že Call of Duty bude vznikat ve verzi pro PlayStation do té doby, dokud tady PlayStation bude existovat. Prý to bude stejné jako s Minecraftem.

Souběžně se potvrdila neověřená zpráva na CNBC, podle níž měl Spencer prohlásit, že Microsoft na každé vyrobené a prodané konzoli Xbox prodělává asi 100 až 200 amerických dolarů. Poté ovšem očekává, že se mu to vrátí z prodeje příslušenství nebo her, které mají oproti základní konzoli zajímavou marži.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments