Skip to main content

Vrátí se dvouhodinová dema, Sony je nařídila pro dražší PlayStation hry

Povinnost pro tvůrce.

Skvělá zpráva pro běžné hráče, naopak více práce pro vývojáře, kteří z toho asi nebudou úplně nadšeni.

Sony údajně nařídila tvůrcům her novou politiku, že pokud chtějí něco vydat na PlayStation a účtovat za to zákazníkům částku vyšší než 33 eur, musí nově povinně udělat zkušební verzi dané hry.

Toto větší demo má nabídnout dvouhodinovou zábavu a je očividné, že to je takový krok na podporu nejvyššího stupně Premium u inovovaného předplatného PlayStation Plus.

Dle zdrojů GameDeveloper.com se tato výzva objevila na interním portálu Sony pro partnerské vývojáře.

Pokud někdo kutí menší či indie hru, která bude stát méně než danou částku, tak mu tato povinnost odpadne. Ve výsledku tedy může jít o jakousi novou hranici mezi menšími a většími hrami. Pro vývojáře je totiž tvorba dem nákladnou záležitostí, když vyžaduje jak čas, tak další prostředky, které pak mohou chybět na vlastnostech plné verze.

Povinné má být takovou zkušební verzi vypustit na PlayStation Store do tří měsíců od vydání plné hry. Pak tam tato zkušební verze musí zůstat dostupná pro uživatele po dobu 12 měsíců.

Nové nařízení prý není retroaktivní, čili starších her se týkat nebude, ani těch pro VR.

Vývojáři mají mít možnost udělat i speciální demo pro určitou úroveň PS Plus, ale to bude muset být schváleno hru od hry.

Read this next