Skip to main content

Vyjádření českého Microsoftu k zneužití Xbox Live

"Nejedná se o selhání zabezpečení služby".

V reakci na dnešní matoucí zprávu ČTK nám český Microsoft zaslal oficiální vyjádření k množícím se případům zneužití Xbox Live a ukradení peněz z uživatelských účtů. Přetiskujeme ji v kompletním znění:

V zahraničních médiích se začala šířit mylná zpráva, podle které měla být údajně narušena bezpečnost online komunitní služby Xbox Live. Tato informace je založena na mylném výkladu takzvaného "phishingového" útoku, který se v tomto případě zaměřil na uživatele komunitní služby Xbox Live.

Na falešné webové stránce nabízeli hackeři údajnou možnost získat zdarma Microsoft Points, za které si uživatelé mohou kupovat hry a další zábavu. Právě na této stránce pak poškození uživatelé sami hackerům poskytli detaily o svém účtu včetně přístupových hesel. Tato situace nás jako společnost velice mrzí, nicméně se nejedná o jakékoli selhání zabezpečení služby Xbox Live, kterou Microsoft provozuje.

Vyzýváme všechny uživatele Xbox Live v České republice, aby byli obezřetní a nevěřili falešným nabídkám, které jim slibují běžné placené služby zdarma. V případě obav o bezpečnost svého účtu mohou kontaktovat technickou podporu společnosti Microsoft, která případné stížnosti a problémy se zneužitím účtů řeší. Pro prevenci a minimalizaci bezpečnostních rizik poskytujeme na stránce http://www.xbox.com/security uživatelům rady a tipy, jak podobným případům předejít.

Samotnému procesu odškodnění při takovém odškodnění, který ne vždy nutně skončí spokojeností okradeného uživatele Xbox Live, jak zaznělo zde, se Eurogamer ještě vrátí v příštích dnech.

Read this next