Skip to main content

Vyšla druhá oprava pro Total War: Rome 2

Kolik se prodalo kusů a kolik procent hráčů zažívalo potíže?

Podle diskusních fór to v době vydání tahové strategie Total War: Rome 2 (recenze) vypadalo, jako že snad hra nefunguje vůbec nikomu. Avšak tvůrci z Creative Assembly kontrovali, že potíže se týkají jen 2 procent hráčů.

Ti nyní ocení, že vyšel slíbený druhý patch, který obsahuje přes více než 100 oprav a změn. Mimo jiné optimalizuje výkon hry v kampani, zkracuje tahy počítačem ovládaných hráčů a přidává dodatečné možnosti nastavení (kompletní seznam změn).

Protože Rome 2 je dle vývojářů "velká a komplexní hra na platformě PC, kde existuje nepřeberný počet různých hardwarových konfigurací". A přestože prý provedli rozsáhlé testy před vydáním, stejně v očích některých hráčů zklamali, takže pro příště přehodnotí způsob, jak hry vydávají. Pokud by vám ani tento patch nepomohl, Creative Assembly se dušují, že váš specifický problém opraví co nejdříve.

Total War: Rome 2 se jinak ve Velké Británii za úvodní týden prodalo 32 tisíc krabicovek, kdy mu jen těsně uniklo první místo v žebříčku. Zajímavé je ale něco jiného: že digitálních verzí se prodalo 73 tisíc kusů, díky čemuž jde o jednu z nejlépe prodávaných her celého roku, hned po boku The Last of Us či BioShock Infinite. Běžnou praxí je, že výrobci odbyt digitálek nezveřejňují.

Sega se proto domnívá, že s nástupem digitální distribuce ji především přibyl nový typ zákazníků, kteří si hry začali kupovat, neboť prvního dílu Rome se v krabicích prodalo za shodné období prakticky stejně, jen o 4 tisíce méně než dvojky.

Read this next