If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Na světlo vylezly první dva verdikty nad Metro: Last Light

Co na něj říkají EDGE a OPM?

Jelikož papírové časopisy mají pevně daný termín uvedení na stánky, první dvě recenze očekávané hororové střílečky z Východu jsou na světě ještě před pondělním vypršením embarga pro internetová média. Hra jako taková byla dosud velmi střežená a papíráky, které ji chtěly hrát v předstihu (pravda, v ne úplně doladěné verzi), musely mít v počítači hardwarový USB klíč nezbytný pro spuštění, což se u nás týkalo SCORE.

Britský EDGE udělil Metro: Last Light 8/10, což je na jeho přísné poměry velmi vysoké hodnocení (viz např. 3/10 pro Dead Island Riptide nebo 4/10 pro Star Trek). Podle jeho recenzenta je hra daleko lepší než minulý díl Metro 2033, prý úžasně atmosférická, s uvěřitelným herním světem a zdokonaleným mechanismem pro stealh hraní.

Většina podzemních lokalit okolo tunelů moskevského metra je prý sama o sobě takovou hádankou, která se dá řešit různými způsoby. Mezi zápory EDGE řadí neohrabanou navigaci, recyklování některých momentů z jedničky a možná až přiliš mnoho scén se střílnami, ale celkově je nadšené.

S druhou papírovou recenzí přišel už vzhledem k svému názvu méně věrohodný Oficiální PlayStation Magazín, který známku 9/10 zdůvodnil obdobným verdiktem "silně atmosférický strašidelný příběh". Více informací o kladech a mínusech se na Twitter distributora Koch Media UK nevešlo.

Jak jsme slíbili, naší recenzi Metro: Last Light pro PC od Pavla Oreškiho si přečtete již v pondělí v 18:00. Do obchodů potom hra dorazí příští pátek 17. května s českými titulky od Cenegy i na konzolích (připomínáme plynovou masku coby dárek od Xzone).

Comments