Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vyšel Clash: Artifacts of Chaos o mistrovi bojových umění

Největší zbraní jsou tvoje pěsti a rychlost.

Nech se zavést do podivného, téměř groteskního fantasy světa zvaného Zenozoik. Tady se vžiješ do Pseuda, mocného mistra bojových umění, který žije v ustraní kvůli vzpomínkám, které ho sužují. Jeho samotářský život skončí ve chvíli, kdy potká malého osiřelého tvora Boye obdařeného schopností léčit. Jeho záhadné schopnosti přitáhly pozornost Gemini, Paní artefaktů. Psycho se ho rozhodne chránit, jenže kdo mohl tušit, že jsou do všeho zapleteny mnohem větší síly.

Svět a civilizace Zenozoiku, ve kterých se promítají surrealistické a punk-fantasy prvky, jsou plné fascinujících postav, bytostí i krajin. Toulej se touto fascinující zemí a poznávej zdejší cesty, obyvatele a dávná tajemství, včetně slavných artefaktů. Ty ti pomůžou porazit Gemini a zavedou tě až za hranice tvoji představivosti. Zatímco budeš svádět boje s žoldáky, kteří tě pronásledují, a rozvíjet své přátelství s Boyem, musíš se postavit své minulosti a proniknout do zdrojů chaotické společnosti Zenozoiku.

Největší zbraní jsou tvoje pěsti a rychlost. Útoč, uhýbej, omračuj, blokuj, paríruj a prováděj speciální útoky. Přepni si do pohledu první osoby a používej unikátní techniky: je jenom na tobě, jestli využiješ příležitost k dosažení vítězství a vyvaruješ se chyb, které by se ti mohly záhy stát osudnými.

Během svého dobrodružství se naučíš různá bojová umění a libovolně je můžeš střídat podle situace, typu nepřítele a svých preferencí. Vítězství ti umožní vylepšovat vlastnosti a útoky, a postupně si můžeš vyladit svůj unikátní styl.

Před bojem můžeš protivníka vyzvat ke hře v kostky, přičemž vítěz určuje pravidla střetu – často ve svůj prospěch. Přivolání nestvůry jako spojence, zahalení oblasti mlhou, nasazení okovů omezujících pohyb... rituál zdaleka neurčuje výsledek boje, ale představuje příležitost, kterou můžeš využít, pokud ho vyhraješ, nebo výzvu, kterou musíš chytře pokořit, pokud prohraješ.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Clash: Artifacts of Chaos

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments