Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Walking Dead nebude podle TV seriálu

Ani Zlaté glóby nepřebijí lesk komiksu.

Kdo si od epizodické akční adventury The Walking Dead sliboval podobný zážitek a estetiku jako z populárního TV seriálu, bude možná lehce zklamaný. Vývojáři z Telltale Games totiž na E3 řekli, že se namísto seriálu hodlají inspirovat původním komiksem. Jinými slovy se chtějí víc orientovat na původní fanouškovskou komunitu kolem tohoto fenoménu.

Propagaci hry by měla pomoci i doprovodná facebooková hra, která vyjde ještě před samotným Walking Dead pro PC a má se točit okolo toho, jak se spřátelit s naprostými cizinci, jimž člověk nemůže vždy hned věřit.

V rozhovoru s Destructoidem autoři řekli, že jde o jejich vůbec nejtemnější hru v historii. The Walking Dead bude mít dva hrdiny: odsouzeného Leeho Everetta, který se dostal na svobodu díky bouračce při převozu do věznice, a sedmiletou holčičku Clementine se silným morálním cítěním.

Náhodou se potkají v Atlantě a budou se odsud snažit uprchnout před zombíky, zrovna když do města míří hrdina TV seriálu Rick Grimes. Během hraní se setkáte s postavami jako jsou Lilly nebo Glenn.

Zombie seriál The Walking Dead o policajtovi Ricku Grimesovi, který se společně s několika dalšími přeživšími z Kentucky snaží uprchnout nákaze zombie, začal vycházet v roce 2003 a dočkal se mnoha prestižních ocenění.

Vloni na podzim zažil malou renesanci skrze primetimeový TV seriál v hlavní roli s Andrew Lincolnem, Jonem Nernthalem, Sarou Wayne Calliesovou a Laurie Holdenovou. Díky mimořádnému úspěchu a ceně za nejlepší TV drama na 68. předávání Zlatých glóbů se na letošní podzim chystá druhá řada.

Read this next