Skip to main content

Watch Dogs 3 v Londýně? Assassins Creed Legion v Itálii?

Jedno sedí, druhé ne.

Spekulace o dvou zásadních titulech od UbiSoftu se objevily během víkendu. Jenže v době psaní těchto řádků, v pondělí ve tři hodiny ráno, už je jasné, že jedna z nich se nezakládá na pravdě. Ale hezky popořadě.

Watch Dogs 3 mají vyjít letos na podzim a odehrávat se v Londýně, v jehož moderní verzi žádná větší hra ve stylu GTA už déle nebyla, snad jedině The Getaway. Historické verze města z Assassins Creed Syndicate a Vampyr nepočítáme.

Zaměřit se mají na menší střelné zbraně a nůž v boji, přičemž prim má hrát hackování, více než v předešlých dílech. Novinkou má být i to, že si zvolíte, zda hrát za muže či ženu, ačkoli jejich příběh bude totožný.

Zasazení do Velké Británie víceméně potvrdil Jason Schreier, novinkář Kotaku.

Druhý drb se týká příštího dílu Assassins Creed plánovaného na 2020, patrně coby startovní hra na příští generaci konzolí. Jak známo, letošní podzim tato série vynechá.

Dle údajného úniku z 4Chan má mít pracovní název Legion a odehrávat se v Itálii, na konci vlády Marcuse Aureliuse (ten z Gladiátora) v letech 61-180 A.D. Odhadnout, že tu budou dialogy pro větvený příběh a RPG prvky, není po úspěchu Odyssey zase tolik těžké. Nicméně styl prý zkombinuje hratelnost Odyssey s tím z původního Assassina, aby byly obě skupiny fanoušků uspokojeny.

Vývoj prý vede pobočka UbiSoftu v bulharské Sofii, což je podezřelé, když to bude důležitý titul pro novou generaci konzolí, byť i s verzemi pro staré konzole. Má jít o završení starodávné trilogie Assassina, být to více o politice než minule, o první civilizaci a o flashbacích do historie Římanů. Mapa se má vedle pevninské Itálie rozprostírat i na část Galie a Germanie (něco jako Libye v Origins).

Problém? Již zmíněný redaktor Kotaku shodil tyto spekulace o Assassinovi ze stolu, že prý to vůbec neladí s informacemi, které má on. A měli bychom mu věřit, protože to byl právě Jason Schreier, kdo už několikrát jako první odhalil námět dalšího dílu série.

Údajný uniklý obrázek z AC Legion sem proto dáváme už jen jako perličku, když je to patrně celé smyšlené, nebo se to možná týká až nějakého přespříštího pokračování...?

Read this next