If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

WRC 2

Jak se jezdí s lepší grafikou a možností vracet čas?

Rok po vydání prvního dílu si Eurogamer mohl vyzkoušet chystané závody WRC 2 od studia Milestone. Ačkoliv ze zásadních novinek přibyla akorát možnost vracet čas, přesto hra dělá dojem, že míří tím správným směrem.

Po kritice grafické stránky prvního dílu je přirozené, že autoři se nejvíc snaží zapracovat na vizuální prezentaci. WRC 2 obsahuje důslednější a příjemnější menu ve chladných odstínech bílé, ale změnil se i samotný obsah hry.

Je tu znatelnější nasvícení tratí, efekty typu slunce prosvítající mezi stromy, lépe vymodelovaná auta a v případě módu Super Special Stages pět mnohem propracovanějších arén. Součástí kariérního módu je tentokrát i jezdecká rallye škola, která vás naučí třeba základům vyjíždění začátek.

WRC 2 si v mnoha ohledech říká o přímé srovnání s DiRT 3, ačkoliv už vzhledem k nákladům na výrobu tyhle tituly porovnávat nelze. Konkurence od Codemasters vypadá nesrovnatelně lépe, i když WRC 2 má po svém předchůdci silnou zbraň v podobě oficiální licence FIA. Navzdory blížícímu se vydání hry ale v současném buildu stále figurují pouze soupisky závodníků a vozů z minulé sezóny.

Dojem z jízdy je podle názoru Eurogameru velmi podobný prvnímu dílu a závody jako obvykle přerušují návštěvy v boxech, kde se ve zbývajícím čase můžete rozhodnout, zda opravit třeba radiátor nebo si nechat spravit pošramocenou karoserii.

Koneckonců i fyzikální model auta a s ním související systém poškození doznal lehkých změn, ačkoliv na trati to poznáte maximálně díky znatelnějšímu skřípění brzd, řazení nebo vrzání volantu. Po pár minutách si ale na auta rychle zvyknete a naučíte se předpovídat, jak se budou chovat v obtížnějších částech trati.

Novinkou je možnost vracet čas např. po fatální bouračce. WRC 2 nabízí celkem devět různých způsobů, jak se vrátit o pár vteřin zpět na trati, i když celkový mechanismus funkce Rewind se nedá srovnat se způsobem, jak se "cestovalo v čase" právě v konkurenčních závodech od Codemasters.

WRC 2 vyjde v říjnu na PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments