Skip to main content

Wright by do Spore 2 nešel

Dělá cyberpunkovou hru a nesleduje Sims.

Proslulý designér Will Wright by se do vývoje případného Spore 2 nijak nezapojil. "Mám teď příliš mnoho projektů a s EA udržujeme jen konzultační vztah. Občas si mě zavolají, ukazují mi různé hry a ptají se mě, co si o tnich myslím. Ale svých vlastních projektů mám teď rozdělaných příliš mnoho," řekl Wright v rozhovoru pro Eurogamer.

Wrightova příští hra se s největší pravděpodobností bude pyšnit cyberpunkovou estetikou, protože vychází z románů jednoho ze zakladatelů cyberpunku Bruce Sterlinga. Wright chce konkrétně adaptovat Maneki Neko, sci-fi povídku z daleké budoucnosti, kdy lidé přestali používat peníze a místo platidla si navzájem prokazují drobné služby a vychází si vstříc.

"Všechny laskavosti a služby, které si lidi mezi sebou dělají, monitoruje jeden karmický počítač a nutí je do další společné interakce, i když jsou naprostí cizinci," řekl Wright. Výsledná hra by prý měla být vyjít cca do roka a bude určena pro tablety, smartphone a sociální sítě jako Facebook.

Designér se pro Eurogamer také ohlédl za přijetím Spore. "V zásadě šlo o pět her spojených do jedné. Kdybych si býval vybral jednu nebo dvě a udělal z nich plnohodnotné tituly, třeba jen evoluční fázi, mohlo to dopadnout lépe. Pak by měl člověk na vývoj každé části dost času a mohl by celý projekt dokončit v průběhu dalších let."

Wright sice ze skromnosti odmítá zásluhy na tvorbě série The Sims, její další rozvoj v rukou EA prý ale příliš nesleduje. "Jsem hrdý hlavně na to, že jsme si tu hru prosadili, dokonce i v Maxisu se jí spousta manažerů snažila zrušit."

"Byl jsem jeden z lidí, kteří nechtěli dělat přídavky pro The Sims, ale neměl jsem pravdu. Lidé ta rozšíření milují a bylo to dobré i pro vývojáře. Dnes sérii The Sims nesleduju, polovinu ze všech těch přídavků mi EA ukazovali jen na videu a já je nikdy nehrál. Bylo by ale pěkné, kdyby EA tuhle sérii nezkazili," říká Wright.

"Už teď s ní udělali pár věcí, které rozhodně neaspirovaly na nejlepší nápady na světě. Ale mě to nerozhodí."

Read this next