Skip to main content

Xbox One X neutáhne 4K rozlišení v Killing Floor 2

Moc by se trhal.

Když minulý týden slavnostně oznámili převod této hororové střílečky pro novou konzoli od Microsoftu, byla nám zatajena jedna důležitá skutečnost. Je to jeden z prvních případů, kdy nadupaný hardware, který se ohání šesti terraflopy, něco nezvládne, a trhlina pro PR oddělení výrobce.

Killing Floor 2 totiž na Xbox One X (Alza.cz) nepojede v nativním 4K rozlišení, jak se všichni domnívali po tiskovce Deep Silver.

Důvody, proč tomu tak nebude, objasnil senior programátor grafiky Dave Elder ze studia Tripwire:

"Provedli jsme experimenty s opravdovým renderováním ve 4K, ale propady plynulosti byly příliš výrazné. Proto jsme se na X1X rozhodli pro nativních 1800p s pevně uzamčeným rozlišením (nikoli checkerboarding), protože poskytuje optimální vybalancování mezi vizuální kvalitou a výkonem hry."

O framerate zatím nemají jasno, pouze je jisté to, že hra i v 1800p pošlape ve vyšším fps než na běžném Xbox One. Těšit se můžete na textury v Ultra kvalitě, větší dohled do dálky a vyšší rozlišení shadow map.

Pro WCCFTech dále pochválil, že rozběhnout hru na nové platformně bylo nesmírně snadné a nezabralo mu to (z programátorského hlediska a úprav kódu) více než čtyři hodiny.

Read this next