If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Xboxový boss si myslí, že osvěžení předplacených služeb Sony je nevyhnutelné

Přihřál si polívčičku.

Ego Phila Spencera muselo skákat radostí do stropu, když se ho na toto IGN zeptalo.

Co tedy xboxový boss říká na četné spekulace o údajném předělání předplacených služeb Sony, částečně po vzoru Xbox Game Pass se zpětně kompatibilními hrami a zařazením streamovací služby PlayStation Now?

"Je to správná odpověď, pokud chcete dovolit svým zákazníkům, aby hráli hry, které chtějí hrát, i tam, kde po tom touží. Je také fajn být před zákazníky transparentní ohledně PC verzí i cross-genu."

Když prý Spencer mluví se svými kolegy v Microsoftu, shodnou se na tom, že takový přístup je nyní nevyhnutelný.

Přihřál si polívčičku, jak jsou dobří, když je Sony zřejmě částečně okopíruje, pokud se spekulace nepletou. Ale jedním dechem dodal, že je to bude tlačit, aby pokračovali v dalších inovacích služeb a vymýšlení nových skvělých věcí, protože to, co je konkurenční výhoda dnes, nemusí trvat věčně.

"Je to totiž jen o tom, že jsme něco udělali jako první, nikoli o tom, že jsme vytvořili něco, co někdo jiný nemůže napodobit," varoval.

V Microsoftu se dle něj stále domnívají, že je správné vydat hru v ten samý den na PC i konzoli, stejně jako v cloudu, i dát je hned od prvního dne k dispozici na Xbox Game Pass. Ale zde Spencer trochu předbíhá - zatím žádný insider nemluvil o tom, že by snad to samé chtěla podnikout také Sony. Podle mnohých se to spíš nestane, aby exkluzivity pro PlayStation byly dostupné ihned pro počítače, spíš zůstane zachován současný model s aspoň časovou exkluzivitou konzolovek.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments