Skip to main content

YouTuber vytvořil funkční PlayStation 5 Slim

Mohla by takto jednou vypadat?

Už pár měsíců létají éterem spekulace o případné revizi konzole PlayStation 5, které čerpají z náznaků od AMD a dalších firem o nějakém nextgen čipu pro konzole.

Oficiálně zatím nic takového nebylo potvrzeno a není tedy jasné, jestli Sony přijde s nějakým upgradem uprostřed životního cyklu konzole PS5, jako tomu bylo minule u PlayStation 4 Pro. Pokud by něco takového někdy vzniklo, nelze to čekat dříve než na Vánoce 2023 či ve 2024.

Technologický YouTuber DIY Perks se rozhodl vzít vše do svých rukou a "doma na koleně" vytvořil neoficiální nástřel, jak by mohla případná konzole PlayStation 5 Slim vypadat.

Zajímavé je, že se mu povedlo, aby vše normálně fungovalo, není to tedy jen nějaký výstavní kousek na okrasu.

Dosáhl toho tím, že odstranil některé komponenty z původní PS5 nebo je dal jinam, přičemž použil vodní chlazení, které zdaleka není standardem pro domácí použití běžnými uživateli v obýváku.

Od minulého týdne se jinak spekuluje o vylepšené verzi ovladače DualSense, údajně nazvaném PS5 Pro Controller přímo od Sony.

Přišel s ním insider Tom Henderson, který slibuje, že v příštích dnech k němu odkryje více informací. Zatím víme jen tolik, že napodobí Elite ovladač z Xboxu, že má mít odstranitelné gripy.

Read this next