If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Za vrata bojů a továrny z The Surge

Deníček umí navnadit.

Akční hardcore RPG s roboty od tvůrců Lords of the Fallen nepatří mezi nejvyhlíženější pecky jara, ovšem může mile překvapit. Dnešní vývojářský deníček vás vezme za oponu, kterak byly navrženy boje a jak vznikal design prostředí.

Cover image for YouTube videoThe Surge - Behind the Scenes

"Hrajete za nového zaměstance mega korporace, která se snaží napravit životní prostředí vysláním raket do zemské atmosféry. První den v práci mu připadají některé věci záhadné, ovšem bere si svůj robotický oblek a snaží se na to nemyslet. Pak se však vše totálně pokazí, všichni po něm jdou a nezbývá než se snažit přežít," říkají tvůrci.

Aby vyrobili uvěřitelný svět, koncentrovali se na tři témata: industriální, korporátní a futuristickou. Díky tomu mohly vzniknout vzrušující místa, která příběhu umožňují pokládat spoustu otázek i oblastí k prozkoumání.

Na bojích se studiu Deck 13 nejvíce líbí jejich pestrost, když si můžete vybrat ze spousty způsobů, jak hrát. Ať už chcete být rychlí, mrštní či naopak těžcí, záleží jen na vás. Lze provádět úkroky, skákat a další pohyby. Po technické stránce jsou boje odvislé od fyzikálně založených hitboxech, takže se detekuje, kam přesně byl protivník zasažen a vše jde do detailů. Někdy zase musíte přijít na to, jak přechytračit obří stroje vysledováním, co dělají, takže pocit z vítězství bude hodně chutnat.

The Surge vyjde pro PC, PS4 a X1 už 16. května - Alza.cz

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

The Surge

PS4, Xbox One, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments