Skip to main content

Zakladatel God of War odmítá hrát nový díl

Pročpak?

Je to taková zpráva na odlehčení, nic zásadního. Přesto je zajímavá, protože ilustruje, jaký vztah mají otcové - zakladatelé ke svým dítkům, tzn. herním sériím, které se ubraly v budoucnu jiným směrem, už bez nich.

Jméno David Jaffe vám asi není úplně neznámé. Tenhle chlapík v roce 2015 pracoval jako ředitel tvůrců prvního a druhého dílu God of War (Alza.cz) na PS2, krom toho vymyslel sérii Twisted Metal, ale pak ze Sony odešel a s dalšími hrami už moc slávy nesklidil.

Teď se ho zeptali, jaký má názor na nový, letošní díl God of War, který je ve spoustě věcí úplně jiný než originál. A všichni víme, že se stal komerčně velice úspěšným. Za první měsíc se rebootu na PS4 prodalo přes 5 milionů kusů, zatímco prvního dílu série to bylo celoživotně "jen" 4,6 milionu kusů, samozřejmě bez digitální distribuce, což trochu zkresluje.

Jaffe k tomu na Twitteru prohlásil:

"Nový God of War jsem nehrál, ani po tom netoužím. Není to kvůli tomu, že bych si snad myslel, že by se mi nelíbil. Nýbrž připadá mi to, jako kdybych šel na večeři s dívkou, do které jsem byl blázen (už to skončilo, ale v koutku duše ji stále milujete) i s jejím novým, žhavým, bohatým a mnohem báječnějším přítelem".

Tím samozřejmě narážel na Cory Barloga, ředitele tvůrců tohoto dílu. Jinými slovy, asi se zdá, že lituje, že nemohl být součástí tohoto pokračování...?

Read this next