Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zběhne FIFA 18 od Xboxu k PS4?

Vypadá to tak.

Dlouhá léta jsme byli zvyklí, že kdekoli jste viděli reklamu na fotbalovou sérii FIFA, doprovázelo to logo Xboxu. Příležitostní hráči tak často nabyli (mylného, ale autory cíleného) pocitu, že hra existuje pouze pro tuto jedinou platformu nebo že na ni asi musí být nejlepší, když se takto navenek prezentuje.

FIFA 18 (Alza.cz) se však zřejmě pohnou ledy: polský YouTuber Oskar "Junajted" Siwiec se nechal vyfotit u plakátu na novinářské předváděčce, kde už v levém horním rohu namísto Xboxu nově vidíme logo PlayStation 4 Pro.

Hra zatím nebyla oficiálně představena, ale pokud by opravdu EA u chystaného ročníku jedné z nejprodávanějších her každého roku změnili marketingového partnera z Microsoftu na konkurenční Sony, byla by to výrazná novinka s důsledky i pro koncové hráče.

Třeba předčasný přístup k demu na PS4, nějaké speciální DLC do Ultimate Team pouze pro tuto platformu a podobně. Tedy to, čeho si až dosud užívali jen majitelé X1.

V minulosti podobně z Xboxu na PlayStation přeběhlo třeba Call of Duty, takže Microsoftu moc takových dohod už nezbylo, což částečně souvisí s o polovinu nižší uživatelskou základnou majitelů X1 oproti PS4. Nebo že by spíš reakce Sony a upevňování jejích pozic před příchodem Xbox One Scorpio...?

Read this next