Skip to main content

Zdá se, že Sony to po VITA možná opět zkusí na poli handheldů, ale nemá to být z cloudu

Q Lite pro vzdálené hraní z PS5?

Insider Tom Henderson má očividně vynikající kontakty na někoho zevnitř Sony, jinak by totiž nemohl přinést už několikátou spekulaci tohoto typu.

Podle něj má japonská korporace chystat zbrusu nový herní hardware s pracovním dočasným názvem Q Lite. Nahoře vidíte neoficiální obrázek, jak by asi tak mohl vypadat.

Nebude to úplně přímá konkurence Switch, protože nepůjde o samostatné zařízení (jako nepříliš úspěšný a nadále nepodporovaný stroj PlayStation VITA), nýbrž má vyžadovat A) konzoli PlayStation 5 poblíž a B) neustálé připojení k internetu. Navzdory některým drbům ovšem nemá jít o streamování z cloudu.

Spíš si představte něco na bázi vymakanějšího ovladače pro starou známou funkci Remote Play doma v posteli či na gauči v obýváku, aby se člověk nemusel pořád dívat na televizi či ji mohl přinechat jinému členovi rodiny.

Podporováno má být hraní v 60fps a 1080p. Na boku budou tlačítka pro hlasitost, spíkry a konektor pro sluchátka.

Interní prototyp má mít osmipalcovou obrazovku a adaptivní triggery s haptickou zpětnou vazbou na stranách. Momentálně má být ve fázi testování.

Příchod na trh má být prozatím naplánován ještě před spekulovanou PlayStation 5 Pro (předběžně konec 2024, oznámení prý v řádu měsíců), ale až po inovovaném modelu PS5 s externě připojitelným Blu-Ray diskem (letošní podzim).

Read this next