Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zítra odstartuje xboxový Online festival 2021 od českého Microsoftu

Je znám program.

Značka Xbox letos slaví 20 let od chvíle, kdy byla stejnojmenná konzole poprvé uvedena na trh. A právě oslava tohoto výročí bude hlavním tématem tentokrát jedenáctidenního Online festivalu 2021, který bude probíhat každý den od pátku 29. 10. do pondělka 8. 11. vždy od 19:00 v živých streamech na facebookové stránce Xbox CZ a také na stránkách a sociálních sítích partnerů. Stejně jako v loňském roce je hlavním partnerem Online festivalu Alza. Dalším partnerem je společnost LG, která s Microsoftem uzavřela exkluzivní spolupráci a její OLED televizory se staly oficiálním partnerem konzole Xbox Series X, a dále společnost Lenovo. Mediálními partnery jsou herní pořad Re-Play, televize Prima COOL a esportový portál PLAYzone.

Mezi hosty přijali pozvání osobnosti z řad hráčů, herních žurnalistů a vývojářů, tvůrců digitálního obsahu, umělců, profesionálních sportovců, komunitních lídrů či současných i bývalých členů týmů společnosti Microsoft, kteří s Xboxem spojili svou profesní kariéru. Konkrétně to budou například účastnice kulinářské soutěže Master Chef Česko 2020 Chili Ta Thuy nebo drifter DJ Lucky Boy. Speciálním videopozdravem Festival uvede Graeme Boyd, známý pod hráčskou přezdívkou Acey Bongos, který v minulosti zastával post šéfa marketingu sociálních sítí Xboxu a fanoušci si jej mohou pamatovat jako moderátora řady prezentací a show Xboxu na veletrzích E3 a gamescom. Z témat jednotlivých dnů vyjmenujme například minulost a současnost herních magazínů, ženský pohled na hraní a fungování herních komunit či design a vývoj her v Česku a na Slovensku.

Na Facebooku Xbox CZ budou každý den zveřejňovány podrobné informace o programu pro konkrétní den, všeobecný přehled programu je k dispozici na webové stránce festivalu. Všechny streamy bude možné sledovat na několika místech - hlavním kanálem bude Facebook Xbox CZ a přenosy poběží dále na televizi Prima COOL, kanálech herního pořadu Re-Play nebo v HbbTV aplikaci PLAYzone na kanálech televize Prima. Fanoušci zároveň mohou v komentářích pokládat dotazy, na které by chtěli slyšet hosty odpovídat. Současně se mohou těšit na soutěže o skvělé ceny, které budou probíhat v rámci streamů.

Read this next