If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zrušen konzolový port Elite Dangerous: Odyssey

Příští obsah už jen na PC.

Už PC verze loni na jaře nebyla zpočátku vůbec dokonalá, takže bylo otázkou, jak něco takového s procházkou po generovaných planetách a dalšími novinkami může fungovat na sedm let starých konzolích s mnohem méně výkonným hardwarem, ačkoli tento problém řeší PS5 a Xbox Series.

Nyní se studio Frontier rozhodlo pro radikální krok a to zastavit další vývoj konzolových verzí Elite Dangerous, což znamená, že přídavek Odyssey na PlayStation a Xbox nikdy nevyjde.

"Strávili jsme posledních pár měsíců přemýšlením, jak se posunout vpřed, a s těžkým srdcem jsme museli utnout veškerý vývoj hry pro konzole. Je to nutné, abychom se mohli věnovat příběhu hry a soustředit se na jediný zdrojový kód a to ten pro PC," vysvětlil David Braben na homepage.

Dodal, že konzolové verze Elite Dangerous stále budou podporovány kritickými aktualizacemi, avšak veškerý nový obsah už vznikne jen pro počítačovou verzi.

Tvůrci si prý uvědomují, že to pro konzolisty není rozhodně dobrá zpráva. Nebylo to prý snadné, ale vše se děje s ohledem na to, aby základní hra měla dlouhodobou budoucnost. Ohledně příštích rozšíření PC verze, která je nejvíce populární mezi hráči, nám něco dají vědět v dohledné době.

Hráči na PC a konzolích dosud sice obývali ten samý vesmír, ale byli od sebe separováni. Příběh a simulace všeho na pozadí nicméně napříč všemi třemi platformami propojeno bylo.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Elite: Dangerous

PS4, Xbox One, PC, Mac

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments