If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

3D grafik SouthernShotty tvoří s pomocí NVIDIA Studio animovaný film

Otestuje při tom i možnosti GeForce RTX 4090.

V seriálu In the NVIDIA Studio se tentokrát představuje SouthernShotty, kreativní 3D grafik a autor krátkého snímku Watermelon Girl, jež brzy vychází. Při tvorbě využil notebook s certifikací NVIDIA Studio vybavený GPU GeForce RTX 3080, díky kterému svou vizi animovaného světa přivedl k životu v nástrojích jako Blender, Adobe Substance 3D, aplikací Creative Cloud a dalších. Všechny využívají výhod poskytovaných GeForce RTX.

Akcelerace pomocí dedikovaných RT jader se uplatnila např. v programu Blender, kde přispěla k plynulému procesu modelování postav a scén. Technologie NVIDIA Iray zde díky RTX akceleraci zase usnadnila tvorbu realistického osvětlení a bakingu fotorealistických textur během několika sekund.

Platforma NVIDIA Studio v čele se zmíněnými GPU změnila pracovní proces SouthernShottyho tím, že zkrátila dobu renderování náhledů a ušetřila mu hodiny běžně strávené optimalizací scén. A až přijde čas film dokončit, uplatní se i novinka na trhu s grafickými kartami: GeForce RTX 4090. Díky ní autor zkrátí dobu potřebnou k exportu videa na polovinu. Dosáhne toho také díky duálním enkodérům s podporou kodeku AV1, které využije prostřednictvím populárního pluginu Voukoder pro Adobe Premiere Pro.

A jak si GeForce RTX 4090 vede v Blenderu? SouthernShotty s ní dosáhne až 70 % úspory času. Celý test je k dispozici zde:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments