Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

5 až 10 milionu dolarů za Guardians of the Galaxy na Xbox Game Pass?

Odhad.

Tato akční adventura od Square Enix z loňského podzimu se neprodávala tak, jak se předpokládalo, takže další peníze se japonskému vydavateli rozhodně šiknou.

V tomto směru promluvil David Gibson, finanční analytik MST, který tuto firmu sleduje už 15 let. Jak uvedl, je s ní i dalšími zasvěcenými v branži v úzkém kontaktu, takže se dá považovat za solidní zdroj, nikoli jen za nějakého křiklouna ze sociálních sítí.

Podle něj Microsoft zaplatil za zařazení Marvel's Guardians of the Galaxy na Xbox Game Pass zhruba 5 až 10 milionu dolarů.

Když tam plnou hru nedávno umístil, okamžitě se zařadila mezi ty nejpopulárnější na předplatném, protože loni na podzim možná trochu zapadla.

Gibson to zmínil v reakci na to, že by se snad z obdobné služby Project Spartacus od Sony mohl stát druhý Netflix, což zatím nevidí jako moc reálné.

Výrobce Guardians of the Galaxy takto prý dostal 2 dolary za hru, což je jeho čistý zisk. Leč dle analytika podobně jako Square Enix nebudou uvažovat zdaleka všichni vydavatelé, když to pro ně budou příliš malé peníze, aby se tím vůbec zabývali a kazili si tak prodej velkých her za plnou cenu.

Read this next