Skip to main content

Výpadek serverů Denuvo způsobil nefunkčnost řady nových i starších her

Někdo asi zapomněl.

Marvel's Guardians of the Galaxy, Shadow of the Tomb Raider, Planet Zoo, Shadow of War, Football Manager, Dead Rising... Co mají tyto hry společného?

V minulých dnech je postihl problém, že hráči nebyli schopni je spustit kvůli údajnému výpadku serverů protikopírovací ochrany Denuvo. Nyní už je opět vše v pořádku, přesto panují obavy, aby se to zase někdy neopakovalo.

Dotčeným se objevila pouze chybová hláška, že "server není dostupný, zkontrolujte si své internetové připojení a zkuste to znovu", jak dokazuje níže screenshot z Lary Croft, zatímco jiné podobné reporty byly k nalezení i na Steamu ke komiksové hře od Eidos Montreal.

Podle zjištění na TorrentFreak mělo být na vině to, že někdo asi zapomněl zaplatit za doménu, která se používá pro ověřování autenticity (nezkopírování) zmíněných her, což pak způsobuje, že je nelze spustit.

Doména 'codefusion.technology' prý dle záznamu ve WHOIS vypršela 24. října 2021, než byla později smazána z databáze.

Jeden z naštvaných hráčů, který poslal stížnost na zákaznickou podporu, obdržel odpověď potvrzující, že se jednalo o problém na straně serverů a že se pracovalo na nápravě. Což zamrzí dvojnásob, když se to děje u čistě singleplayerových her typu Guardians of the Galaxy.

Takže po potvrzených případech, kdy Denuvo zapříčinilo pomalejší výkon ve hrách typu Resident Evil Village, to je další argument, proč je dobré tuto technologii z her časem vyhodit. Jako se to stalo poslední dobou u patchů pro Star Wars Jedi: Fallen Order (EA) nebo u Injustice 2 (Warner Bros), resp. předešlý měsíc u Mafia 1 remake, Tekken 7, Ace Combat 7 či Crysis Remastered.

Read this next