If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Absenci upgrade GTA5 na novou verzi pro současnou generaci konzolí kompenzuje nečekaně nízká cena

Na PS5 je vše o dost levnější než na Xboxu, ale jen krátkodobě.

Že Rockstar přichystal se svou cenovou politikou něco velmi nestandardního, naznačovaly už nálezy z minulého týdne, které se nakonec nepletly. Je to vlastně jak dobrá, tak špatná zpráva. A vyznat se v tom "guláši" může být krapet složitější na pochopení.

Grand Theft Auto 5 pro PlayStation 5 a Xbox Series skutečně bohužel nenabídne žádnou cestu upgradu pro majitele předešlých verzí na PS4/Xbox One ani PS3/X360, což je rozdíl oproti většině jiných her.

Chcete-li hrát GTA5 v nejlepší možné verzi optimalizované a vylepšené pro současné konzole, budete "donuceni" koupit si tuto legendární hru znovu (od 15. března). Ale skvělé je, že bude po úvodní období nečekaně levná, zejména máte-li konzoli od Sony, která je marketingovým partnerem výrobce a zvýhodněna (nejen tím rozdáváním GTA Online zdarma pro uživatele PS Plus).

Na PS5 bude základní příběhové GTA5 stát do 14. června pouze 10 dolarů (a to GTA Online je bez placení). Ale po červnu 2022 se cena celého balíčku zvýší na 40 dolarů, zatímco GTA Online bude stát 20 dolarů. Takže těch 10 dolarů vlastně odpovídá tomu, kolik stojí upgrade z PS4 na PS5 verzi u řady jiných titulů. A Rockstar se ve výsledku bude moci chlubit vyššími prodeji série, když se tito lidé budou brát za nové zákazníky.

Na Xbox Series X a S si bohužel hráči musejí připlatit, ale ani tam to není nějak dramatické. Xboxový balíček základního GTA5 a GTA Online bude zpočátku stát 20 dolarů (jak je zdůrazněno, sleva o 50 procent oproti standardním 40 dolarům, na něž to stoupne čtvrt roku po premiéře, opět po 14. červnu).

Chcete-li na Xboxu hrát jen GTA Online, můžete ho nyní mít za 10 dolarů, od půlky června bude opět za dvojnásobek.

Všehovšudy jsou tedy majitelé PS5 značně zvýhodněni nad vlastníky Xbox Series jak u singleplayeru, tak multiplayeru, z čehož asi Microsoft nebude mít radost, ale tam to zase kompenzovalo loňské zařazení původní hry na Xbox Game Pass, tudíž už ji mnozí případní zájemci budou mít dávno dohranou a nepotřebují ji tolik hrát znovu na novějším hardwaru.

Co se týče velikosti GTA5 na PS5, dle databáze Sony tlumočené na PlayStation Game Size bude mít 87 GB. To znamená jen o 11 GB více než současná podoba na PS4, což není tak hrozné.

¨

Mrkněte se také na srovnání dvou oficiálních obrázků z PS5/Xbox Series s PC verzí.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Grand Theft Auto 6

PS5, Xbox Series X/S

Grand Theft Auto V

Video Game

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments