Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Activision chtějí zastavit Brutal Legend

Žalují vývojáře, prý mají na hru práva.

Hra Brutal Legend, ve které známý herec a zpěvák Jack Black namluvil hlavní postavu, heavy-metalistu, který se ocitne ve světě plném příšer, si na E3 získala hodně pozornosti. Její distributor EA totiž ani trošku nešetřil s propagací. Velkou část své tiskové konference věnoval právě této hře a před halou, kde se E3 odehrává, byl navíc k vidění také obrovský banner s touto hrou. Ono je také nač se těšit, alespoň podle dojmů našeho redakčního kolegy, který na E3 byl. Teď se ovšem ozvalo Activision, které na vývojářské studio Double Fine Productions stojící za Brutal Legend podává žalobu a chce zastavit prodej hry.

Důvodem žaloby je tvrzení Activisionu, že do hry investovali spoustu milionů dolarů a stále mají na Brutal Legend práva. Tvrdí, že dali vývojářům nejprve 15 milionů dolarů, ale Double Fine Productions nestihli dodat hru včas a žádali si prodloužit termín vývoje o devět měsíců, na což potřebovali dalších 7 milionů dolarů. Téměř hotovou hru pak Double Fine Productions nabídli distributorovi EA, který po ní hned skočil. Z tohoto tvrzení Activisionu se zdá, že jsou jednoznačně v právu, ale ono je to ve skutečnosti trošku jinak.

Activision se před dobrým rokem rozhodl ukončit spolupráci s Double Fine Productions a jednoduše se zbavili několika rozdělaných projektů. Kromě Brutal Legend v dlouhém seznamu byli například Ghostbusters od jiných vývojářů a spousta dalších her. Načež začali Double Fine Productions vyjednávat s jinými vydavateli a úspěšní byli u EA. Jak říká ředitel Double Fine Productions Tim Schafer: "Pokud mělo Activision o naší hru zájem, nemělo se jí zbavovat."

Read this next