If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PC konverze Brutal Legend zpackaná

Desítky chyb znemožňujících hraní, asi neprošla testováním.

Některé hry by raději měly navždy zůstat jen na konzolích, kde fungovaly v pořádku. To si asi musí říkat lidé, kteří před pár dny vysolili 20 eur (500 Kč) za PC konverzi heavymetalové akce Brutal Legend a spoléhali se přitom na jméno studia Double Fine a osobu vývojáře Tima Schafera.

Jenže převod na počítače skončil fiaskem a zdá se, jako by snad hra vůbec neprošla jakýmkoli testováním. V komunitních diskusích Steamu se nashromáždilo už 28 stran o chybách zjištěných při hraní Brutal Legend.

Časté chyby v grafice, jako je její zadrhávání nebo chybějící části cutscén, by se ještě daly překousnout. Ale že hra nejde mnohým lidem správně uložit, resp. nejde pak nahrát pozice, to je už docela zásadní problém, co znemožňuje další postup.

Vypadá to, že nikdo z tvůrců konverze na PC nemyslel na používání rozličných rozlišení monitorů, takže se rozhraní nebo texty nevejdou na obrazovku a nejde si pak vybrat některé možnosti. Při používání gamepadu se menu někdy úplně zaseknou nebo ze hry nejde vyskočit. Kamera se vrací na základní hodnotu, aniž by to po ní někdo chtěl, bossové se neobjeví na scéně a takových potíží jsou hlášeny desítky.

Vývojáři z Double Fine se zatím k problémům nevyjádřili, ačkoli podle fóra Steamu už některé bugy opravili. Pokud by Valve chtěli měřit všem stejným metrem, museli by asi Brutal Legend PC z nabídky Steamu dočasně vyřadit (jako v případě The War Z) nebo aspoň přidat varování na produktovou stránku o nedodělanosti, ale obáváme se, že u amerického spřáteleného studia se tak asi nestane.

Každopádně to znovu ukazuje chybějící roli vydavatele hry a že u digitální distribuce na PC často absentuje někdo, kdo by ověřil základní funkčnost a kvalitu. Takto vývojáři nedodělanou hru dodají, Steam ji začne prodávat a tím to končí, aniž by se kdokoli zabýval jejím pořádným otestováním. Na druhou stranu, Valve asi nemají kapacity a prostředky na to, aby byli kurátorem všeho, co nabízejí.

Oficiální video z PC verze Brutal Legend
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments