If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Alan Wake Remastered už i v traileru a videosrovnání s originálem

+ další info, screenshoty, potvrzené datum.

Postupně dávkované dostáváme matroše k předělávce dávné xboxové exkluzivity od Remedy. Strohé oficiální oznámení z úterý a včerejší uniklé obrázky z Amazonu byly jen předzvěstí pořádného odkrytí plánovaného na noční PlayStation Showcase.

Mrkněte se na první trailer z Alan Wake Remastered, nyní už potvrzeného na 5. října 2021, přesně jak se slibovalo v Asii od víkendu:

YouTuber Cycu hned přispěchal s fanouškovským videosrovnáním s originálem, z nějž je znát pokrok:

Psychologický akční thriller o spisovateli v hlubokých lesích a u horských jezer nabídne "kompletní zážitek", čímž se naráží na zahrnutí dvou příběhových DLC (propojených s přídavkem AWE pro novější Control).

Na PS5 hra pošlape ve 4K a 60fps, na PS4 Pro si vyberete mezi Performance 60fps či Quality 4K 30fps módem a na staré PS4 bude jen 30fps (souběžně se objeví i verze pro Xboxy a PC).

Tvůrci říkají, že prý strávili spoustu času optimalizacemi, aby nabídli na každé platformě nejlepší možný port. Navíc budete cítit každou zbraň Alana odlišně díky DualSense ovladači. Chybět nebudou Activity karty pro každou epizodu a misi ve hře.

Na remasteru makali mnozí autoři originálu, i Sam Lake. Šlo jim prý o zachování identity a unikátního vizuálního stylu, i naplnění očekávání moderními hráči. Překopáno jinak bylo téměř vše: jednotlivé scény, textury, zvuky, uživatelské rozhraní, stromy, křoví atd.

Premiérové oficiální screenshoty:

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments