Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Aliens: Dark Descent má přesný termín a sestřih z hraní

+ tisková zpráva s popisem.

Přichází to poté, co návrat herní série Descent musel být přejmenován na Ships That Fight Underground kvůli právům.

Tady ovšem není potřeba mít obavy, jelikož je vše opatřeno licencí na Vetřelce od 20th Century Fox a ono slovo se vyskytuje jen v podtitulu.

Aliens: Dark Descent, singleplayerová izometrická akce ohlášená loni v létě zde, zná své datum.

Dorazí přesně 20. června 2023 na PC, PS5, PS4, Xbox Series a Xbox One.

Detaily o hratelnosti a původním příběhu napoví první sestřih níže - kterak loď havarovala na nebezpečné planetě Lethe a tam budete vyšetřovat rozmach Xenomorfů. Nejprve ovšem musíte rekrutovat a vylevelovat tým koloniálních mariňáků, kteří se vydají na průzkum a musí být rozmístěni strategicky, jelikož každá hrozba znamená permanentní smrt. Boje probíhají v reálném času, ale můžete je zpomalit pro učinění taktických rozhodnutí.

UPDATE - Playman nám zaslal oficiální popisek a tiskovku:

Společnosti Tindalos Interactive a Focus Entertainment ve spolupráci s 20th Century Studios oznamují datum vydání taktické akce Aliens: Dark Descent, ve které budete velet jednotce ostřílených koloniálních mariňáků. Hra vyjde 20. června 2023 pro PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One a PC. Kromě data vydání přináší trailer rozsáhlé záběry z hraní a pohled na originální strašidelný příběh zasazený do kultovního univerza Vetřelce. Uvidíte, co na vás čeká, až ztroskotáte na měsíci Lethe.

Hra Aliens: Dark Descent vrhá fanoušky do chladné náruče vesmíru, kde hráči musejí využít celou řadu taktických dovednosti, aby se vypořádali s hrozbou, jaká ve světě Vetřelce ještě nebyla. Odhalte zlověstná tajemství skrývající se na měsíci Lethe, ponořte se do autentické příběhové filmové kampaně hodné kultovní licence a postavte se ikonickým xenomorfům a zcela nové hrozbě, jež je pro licenci Alien zcela jedinečná. Čekají na vás facehuggeři, praetoriáni, vetřelčí královna a mnoho dalších nestvůr a nepřátel, včetně lidských komand.

Infiltrujte se svou jednotkou rozsáhlé otevřené úrovně a vyhlaďte všechny nepřátele vydáváním strategických rozkazů jednoduše a intuitivně dotykem tlačítka. Postupujte však opatrně, vaši nepřátelé totiž přizpůsobují svou taktiků vašim akcím a snaží se vás ulovit. Smrt je tudíž všudypřítomná. Najděte různé způsoby přežití, odkrývejte zkratky, vytvářejte bezpečné zóny a instalujte detektory pohybu. To vše ve světě, kde vaše činy ovlivní úrovně navždy.

Přizpůsobte si svou jednotku pomocí různých tříd vojáků. Získávejte zkušenosti a specializujte své vojáky díky jedinečným dovednostem, širokému arzenálu zbraní, zbrojí a speciálním bonusům – v náročných a nebezpečných misích ve zrádném prostředí přijdou určitě vhod. Rozvíjejte svou základnu, zkoumejte nové technologie a vylepšujte svou jednotku.

Se zdroji nakládejte s rozvahou a podstupujte vždy jen uvážené riziko, abyste přelstil ty nejsmrtonosnější nestvůry, které kdy lidské oko spatřilo. Dokážete se svou jednotkou zastavit zamoření, než bude příliš pozdě?

Předobjednejte si hru Aliens: Dark Descent a získejte exkluzivní černou zbroj pro svou jednotku koloniálních mariňáků a unikátního kočičího společníka pro oživení paluby Otago.

Read this next