Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odhalení Aliens: Dark Descent

Singleplayerová izometrická akce s vetřelci.

Vydavatel Focus Entertainment a studio Tindalos Interactive (série Battlefleet Gothic) na Summer Game Festu oznámili Aliens: Dark Descent.

Je to izometrická singleplayerová akce, kde velíte svému týmu koloniálních mariňáků, kteří se probíjejí přes nekonečné hordy vetřelců.

Debutový filmeček navnadil na vypuštění někdy v roce 2023, kdy se počítá s verzemi pro PC, PS5, PS4, Xbox One a Xbox Series.

Vše je samozřejmě opatřeno licencí od 20th Century Studios, takže hra má vlastní příběh na Moon Lethe o nové hrozbě i s novou sestavou postav. Cílem je zlikvidovat kreatury Xenomorphů a udělat za vším tečku.

Tvůrci jsou prý odhodláni vytvořit věrný zážitek, aby odpovídal sérii Vetřelec, souběžně však do tohoto ikonického sci-fi univerza přidají i dosud neviděné prvky.

Hratelnost má být dle tiskovky unikátní, čerpající inspiraci z oblíbených taktických a CRPG her, kdy vám budou téct nervy, ale vše bude probíhat v reálném čase, nikoli na tahy.

Svůj tým si nejprve naberete, přizpůsobíte zbraně a brnění, i prozkoumáte speciální schopnosti. Postupem času také budete sbírat chybějící suroviny a součástky pro opravu uvízlé vesmírné lodi a vývoj nových technických upgradů.

Prostředí má reagovat na vaše kroky, ale chce to myslet strategicky, abyste dosáhli checkpointů, odemkli si zkratky či vytvořili bezpečné zóny.

Read this next