If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

AMD možná vyzradilo PlayStation 5 Pro

Co jsme se dozvěděli z inzerátu a spekulací?

Tento týden se všude řeší hlavně pozitivní výhled, že v příštích dvanácti měsících by mohlo být na trhu k dispozici téměř dvakrát více kusů PS5 než minulý rok.

Sony v mezidobí pochopitelně nelení a připravuje něco dalšího, co na tuto žádanou konzoli z Vánoc 2020 naváže.

Spekulace o případném modelu PlayStation 5 Pro se rozjely poté, co AMD nahodilo inzerát hledající pracovníka na pozici System-on-Chip (SOC) Verification Engineer.

"Staňte se součástí týmu, který chystá čip pohánějící Xbox, PlayStation a nejnovější RDNA grafiku," praví se tam. Někteří se domnívají, že se mluví o budoucí PlayStation 6, ale spíš to vypadá na mezigenerační obměnu, jaká byla též u PS4.

Na LinkedIN se výslovně hledá pracovník pro kanadskou pobočku, aby tam dělal "na vývoji nextgen čipu s komplexním SOC designem".

Když to dáte vedle reportu DigiTimes, že Sony údajně požadovala po továrnách, aby do roka či do dvou začaly vyrábět upgradovaný model PS5, působí to jednoznačně.

Má se za to, že redesignovaná konzole PS5 má být levnější i snazší na výrobu, což by zlevnilo její prodejní cenu i obešlo přetrvávající nedostatek čipů, který může za horší dostupnost standardní PS5.

Spekulace tvrdí, že inovovaná PS5 by mohla využít nový výrobní proces od tchajwanského výrobce TSMC, který by vsadil na N6 (6 nm) namísto současné technologie N7. TSMC prý věří, že z toho pak budou těžit koncoví zákazníci.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments