If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Analytik: Mafia 3 je odpad, přesto se prodávala

Argument k japonským hrám.

Populárním tématem pro diskuse v herní branži je rostoucí poptávka po hrách vyrobených v Japonsku. Nejde už zdaleka jen o Dark Souls, ale také o Resident Evil, Final Fantasy, Nioh, Nier Automata a další.

Michael Pachter s tím ale nesouhlasí a nadále si myslí, že japonské hry jsou irelevantní pro masové publikum. Zvláštní je, co použil k argumentaci svých názorů:

"Na japonských hrách ve větším měřítku skutečně nezáleží. Ano, Persona 5 se prodaly 2 miliony kusů. Ale podívejte se na kus odpadu jako Mafia 3 (Alza.cz), kterého se přesto prodalo (vyexpedovalo) 5 milionů kusů, i když šlo vyloženě o odpad. Na odbytu jen 2 miliony kusů tedy nikdo nezbohatne."

Analytik dodává, že proti Persona 5 jinak nic nemá, líbí se mu, jako jeden z mála titulů mimo těch od Kojimy a Nintenda. To prý patří mezi čestnou výjimku, která dokáže vybočit z pravidla, protože vše dělá odlišně než ostatní.

"Možná se časem vynoří nějaké Final Fantasy, které dokáže dosáhnout na 10 či 20 milionů kusů, ale jinak platí, že jednou z mála japonských her, které zaručeně fungují na zákazníky na Západě, je Metal Gear. Některé prostě zaujmou na Západě, jiné pouze v Japonsku, protože jejich styl se nedá dobře převést do ostatních kultur," vysvětlil Pachter pro GamingBolt.

Série Mafia nepatří mezi jeho favority dlouhodobě. Už u dvojky v roce 2010 upozornil, že její průměrné recenze jsou pod očekáváním a že pravděpodobně nedosáhne zisku kvůli dlouhému vývoji. U loňského třetího dílu zase vypíchl pozdější negativní recenze s nižšími známkami, které prý měly mít vliv na odběr dalších kusů do obchodů. Prodeje hry k dnešnímu dnu ovšem neznáme.

Comments