If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

U tvůrců Mafia 3 a chystaného prequelu se opět propouštělo

+ oficiální reakce od 2K.

Opět tu máme nějaké informace o dění ve studiu, které stálo za remakem Mafia 1 i za třetím dílem. Vše navazuje na zvěsti o prequelu Mafia 4 z půlky května, avšak tentokrát to je zčásti oficiální od vydavatele 2K.

Kotaku totiž z interních zápisů z mítinků zjistilo, že v Hangar 13 bohužel došlo k další vlně propouštění zaměstnanců. Má být tou už třetí, po těch předešlých ve 2017 a 2018. Nejspíš dost souvisí s odchodem šéfa Hadena Blackmana a dalších čelních představitelů, i se zrušenými projekty.

Z dosavadních 87 zaměstnanců v pobočce v kalifornském Novato jich má být propuštěno necelých 50. Když přitom Mafia 3 vyšla, bylo v ní přes 100 lidí na plný úvazek. Zeštíhlení postihlo i jiné pobočky Hangar 13 po světě, patrně včetně té v ČR a britském Brightonu.

Vydavatel 2K vše potvrdil a vysvětlil následovně:

"Jsme odhodláni zajistit studiu Hangar 13 budoucnost, zatímco musí proplout nelehkým, ale slibným obdobím přechodu. Neustále proto vyhodnocujeme, aby byly naše prostředky v jedné lati s našimi cíly, což vyústilo v určité změny, redukci pozic a propuštění některých kolegů".

2K dosud používali Hangar 13 i jako podpůrné studio pro své jiné počiny, jako Tiny Tina's Wonderlands či Marvel's Midnight Suns. Do budoucna se mají však soustředit čistě jen na sérii Mafia a tenisový Top Spin.

Ti, kdo v Hangar 13 po těchto čistkách zůstali, byli ujištěni od nového šéfa Nicka Baynese, že budou v bezpečí od příštích podobných kroků. Jak to vše ovlivní zrod prequelu Mafia ze Sicílie a zda vývoj potrvá déle, není v tuto chvíli známo. Více na Kotaku.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Mafia 3

PS4, Xbox One, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments