If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mafia 4 na Sicílii na začátku dvacátého století?

Odhadnutelné zvěsti, ale i něco málo čerstvého.

O víkendu se vynořily "nové" spekulace o dalším dílu série Mafia, ale nejsou zase tak bombastické, jak by to mohlo na první pohled znít.

Prakticky vše, co se v nich praví, totiž šlo kýmkoli velice snadno odhadnout na základě spekulací Kotaku ze začátku května. Vezmeme to hezky popořadě.

Shpeshal Nick v XboxEra podcastu začal tím, že to bude prequel jedničky. O tom se ví už pár týdnů.

Hra se má údajně odehrávat na Sicílii, tedy na ostrově na úplném jihu Itálie (odkud vlastně výraz mafie pochází, na rozdíl od jihu Ameriky z trojky). Ani to není úplné překvapení, vzhledem k tomu, že první mise Mafia 2 právě v této destinaci měla být původně mnohem rozsáhlejší:

"Vězte, že jsme navrhli a postavili celé sicilské městečko, kde se měla odehrávat dlouhá bitva, kde hráč měl mimo jiné jezdit na haklu a bojovat s německými obrněnci a snipery. Ty tanky jsme měli taky a byly pojízdné. Jel jsem kvůli tomu na Sicílii fotit lokace. Pročetl jsem stohy dokumentů o vysazení US parašutistů v této operaci, včetně dobových reportů vojáků přímo z akce a na základě toho napsal tenhle úvodní quest. A pak to tam nebylo, protože nevím proč a odešel jsem," prozradil loni Dan Vávra na Facebooku, takže by vlastně šlo jen o oprášení staršího nápadu.

Co tam máme dále? Časové zasazení do konce 19. století nebo spíš začátku 20. století. To rovněž nikoho nešokuje a je to logické, když má jít o prequel jedničky, co byla z 30. let tohoto století. Znamenalo by to ovšem absenci aut a na ulicích byste našli pouze koňská spřežení, což by bylo na současné hry dost nezvyklé a nejsme si jisti, jestli by to nějaký šéf v Take 2 odsouhlasil.

Příběh má být o rodině Dona Salieriho, tedy Tommyho bosse z Mafia 1. To je asi jediná skutečně nová informace.

Posledním drobkem je, že tato Mafia má mít lineární styl než Mafia 3, pod čímž se dá vybavit cokoli.

Stejný zdroj závěrem ještě dodal, že český tým studia Hangar 13 má ještě dělat nový tenis Top Spin, o němž prý uslyšíme až příští rok.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Mafia: Definitive Edition

PS4, Xbox One, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments