If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Architekt PS5 má jasno o svém favoritovi pro přídavnou kapacitu

WD.

Před pár dny Sony vypustila betatesterům aktualizaci firmware PlayStation 5, která konečně přináší to, co bylo původně slíbeno na začátek roku.

Ano, řeč je o podpoře přídavných externích SSD disků, aby vám v konzoli na 1TB disku nedošlo místo hned po instalaci pár objemnějších her.

Architekt PS5 Mark Cerny se proto hned nechal slyšet o svém osobním favoritovi na tomto poli, resp. co pořídí svým dětem, aktivním hráčům. Vybral si WD Black SN850 s propustností až 7000MB/s.

Jak známo, toto příslušenství je poměrně nákladné, protože se jedná o vysokorychlostní SSD. Za těchto konkrétních 500 GB dáte asi 120 amerických dolarů, tedy 2500 korun, přičemž Cernym zmíněná verze s chladičem je dražší.

Autor nyní desetimilionové konzole také pochválil konkurenční řešení od Seagate, FireCuda 530 SSD, které však stojí více - 170 dolarů za 500 GB, 275 dolarů za 1 TB, 570 dolarů za 2 TB nebo 1050 dolarů za 4 TB.

Pokud o tomto kroku uvažujete, nejprve se mrkněte na oficiální web se seznamem podporovaných M.2 SSD.

Kompatibilní přídavný disk ohlásil také Gigabyte, s podporou NVMe PCIe 4.0 a rychlostí čtení 5500+ MB/s. Jeho výhodou je, že je ze všech výše uvedených nejlevnější, když 1 TB stojí asi 200 dolarů.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments