Skip to main content

ArmA 3 oznámena

Prý přelomové pokračování s novou generaci enginu.

Domácí studio Bohemia Interactive před okamžikem oznámilo vývoj nového pokračování své série realistických vojenských simulátorů. Díky zásadním změnám v herním enginu slibuje Arma 3 nabídnout hráčům unikátní zážitek v otevřeném herním světě. Vydání je plánováno na léto roku 2012 jen pro PC.

Hlavní slogany ArmA 3? "Přežijte v autentickém a detailním prostředí. Adaptujte se v drsných podmínkách moderních pozemních bitev. Zvítězte v příběhem provázané kampani s otevřeným koncem."

Západní Evropa se po letech intenzivního válečného konfliktu s armádami Východu stala poslední výspou vojsk NATO. Na pokraji porážky se vrchní velení NATO odhodlalo k zoufalému kroku. Ve snaze získat přísně střežené vojenské tajemství je zahájena operace Magnitude. Malá skupina speciálních sil a výzkumíků je vyslána na ostrov ve Středozemním moři, hluboko za nepřátelskou linií. Ale po prozrazení celé operace a zničení průzkumné jednotky se kapitán Scott Miller ocitá na pobřeží nepřátelského ostrova. Přes nepřízeň osudu pokračuje v plnění mise a uprostřed nelítostné přírody bude čelit nepřátelské přesile i následkům svých vlastních rozhodnutí.

Marek Španěl, ředitel Bohemia Interactive, vysvětluje: „Jsme potěšeni, že můžeme představit novou generaci našeho herního enginu Real Virtuality. Díky rozšířenému potenciálu nového herního enginu věříme, že se Arma 3 stane nejlepší vojenskou hrou z naší produkce." Herní obsah podle tiskové zprávy zahrne:

  • Kampaň pro jednoho hráče - naplno rozvinete své taktické schopnosti a z osamělého bojovníka se stát velitelem v příběhu s otevřeným koncem.
  • Vozidla a zbraně – Ovládejte širokou škálu vozidel, letadel a lodí, bojujte s čímkoli od pistole až po nejpokročilejší zbraňové systémy současnosti.
  • Volitelné vybavení - Vyberte uniformu, poskládejte zbraň a doplňky, upravte výstroj, pořádně si naložte zásoby do batohu.
  • Fyzikální simulace a zlepšené animace postav - Za pomoci PhysX je dosaženo lepší simulace vozidel, interakcí s herním postředí stejně tak jako zlepšený a přepracovaný animační systém hry.
  • Autentické a detailní prostředí - Poznejte moderní válečný konflikt zasazený v rozsáhlém a autentickém prostředí středomořského ostrova vymodelovaného podle reálných geografických dat.
  • Hra pro více hráčů - Bojujte se spoluhráči v kooperativních i konkurenčních scénářích na serverech podporujících Windows nebo Linux.
  • Rozšiřitelnost a modifikovatelnost - Vytvořte nekonečné množství vlastních misí v intuitivním a snadno ovladatelném editoru.

Z anglické verze tiskové zprávy ještě vyplynuly předpokládané systémové nároky Arma 3: operační systém Windows 7 / Vista, procesor Intel Core i5 nebo AMD Athlon Phenom X4, grafická karta Nvidia Geforce GTX 260 nebo ATI Radeon HD 5770 s podporou shader modeul 3 a 896 MB VRAM, dále 2 GB systémové paměti, 15 GB místa na harddisku, DVD a DirectX 10.

Uzavřená prezentace Arma 3 proběhne na stánku Bohemia Interactive na výstavě Electronic Entertainment Expo (E3) 7.-9. června.

Read this next