Nové válečné stroje z Armored Kill, dalšího datadisku pro Battlefield 3 odhaleného ve čtvrtek více přiblížil designér Niklas Fegreaus v rozhovoru pro GameSpot, který celý přeložila domácí fanstránka. Vybíráme z ní podrobnosti o specifikách nových vehiklů:

Všechna nová vozidla jsou adaptována na velká bojiště. Tank Destroyery (tzv. stíhače tanků) mají sice velkou palebnou sílu, ale musely obětovat pancíř kvůli rychlosti. To znamená, že se přesunou na míst střetů mnohem rychleji než klasické tanky a podporují tak svůj tým svojí mobilitou a tím i kontrolou oblasti. Naproti tomu mobilní artilérie je pomalá a slabě chráněná, nicméně na správném místě dokáže nadělat paseku v obraně silně chráněné základny těžkou palbou. Není nic lepšího než mít na své straně zkušeného dělostřelce, který oslabuje palbou bod, který se chystáte zabrat.

Na scénu se vracejí i populární čtyřkolky. Fanoušci Battlefield Bad Company 2 si na ně jistě dobře pamatují. Díky jejich rychlosti se s nimi mohou hráči rychle přesouvat na všechna místa mapy. Navíc jejich řízení je zábavné, obzvlášť, když s nimi skáčete na dunách na mapě Bandar Desert.

Letoun AC-130 do Battlefieldu přináší kompletně nový zážitek. Pokud váš tým zabere specifický bod, začne AC-130 kroužit nad bojištěm. Zatímco takto krouží, může ho váš tým použít k spawnu a následnému výsadku na padáku a nebo obsadit palebné pozice. Letoun nabízí jak těžká rychlopalná děla, vysokorážní armádní houfnici tak i protiletecké kulomety. Plně využité AC-130 dokáže potlačit a ničit pozemní cíle s velkou efektivitou, takže druhý tým musí velmi rychle povolat svoje piloty a mobilní AA, aby tuto létající pevnost dostali co nejdříve z oblohy... kompletní rozhovor

DLC Armored Kill pro Battlefield 3 vyjde v září nejprve pro majitele Premium na PS3, pak pro uživatele Premium na PC a X360, pak bude samostatně zakoupitelný pro hráče na PS3 a potom i pro X360/PC.

Reklama