Fortnite, před týdnem představená první hra na Unreal Engine 4 o stavění základen ala Minecraft a obranou před komiksovými nemrtými, se možná inspiruje Diablem 3. Naznačila to její producentka z Epicu.

Na otázku Rock Paper Shotgun, jestli bude vyžadovat permanentní připojení k internetu, odpověděla: "Rozhodneme se pro to, co bude v zájmu zajištění té nejlepší zábavy s vašimi přáteli, nikoli podle pirátství."

Jak vidno, všechny firmy pořád odmítají veřejně přiznat, že by na jejich postupy mělo nějaký vliv riziko pirátství. Uznat to, bylo by to asi pod jejich úroveň? Vždy to asi bude oficiálně zdůvodněno hratelnostními důvody nebo kompetitivními výzvami, kterými hru od podlahy prošpikují.

Každopádně u Fortnite zatím ještě není nic ztraceno. A především, i pokud by vyžadovalo permanentní připojení k internetu po celou dobu hraní, u takového převážně multiplayerového titulu by stejně nikdo nemohl říct ani popel. Dle slov autorky, že v tomto ohledu bude záležet na hratelnosti a na platformě, to působí, že nejsou ve zrovna pokročilé fázi vývoje.

Reklama