VIDEO-SERIÁL z Total War: Rome 2

Opak Lets Play v krátkých ukázkách vystihujících tento díl.

Vzhledem k značnému zájmu o včerejší recenzi očekávaného Total War: Rome 2 i faktu, že ani v těchto chvílích není na českém internetu žádná jiná podrobná, která by doplnila další názory, rozhodli jsme se na to navázat nejen novými obrázky z české verze, ale i malým bonusem v experimentálním video-seriálu (inspirovaným foto-seriály).

Je pravým opakem rozšířených Let's Play videí, když se namísto hraní celých misí soustředí jen na vybrané krátké, maximálně půlminutové pasáže z různých oblastí Total War: Rome 2, které nám připadaly zajímavé nebo nejvíce vystihující tento díl strategické série. A vedle toho nejsou spoilerem.

Aktivace hry pro všechny zákazníky s pre-loadem na Steamu je navzdory dřívější mylné informaci, za níž se omlouváme, nastavena už na dnešek, tzn. na 3. září, 9:00 středoevropského času. Dnes ráno se Rome 2 v češtině též objevilo na pultech domácích obchodů.

Krátký pohled na jíž končící námořní bitvu. Zatímco jedna nepřátelská loď s vrhači oštěpů to už sama vzdává, druhá plně obsazená dostane přímý zásah z boku taranem od spartské válečné lodě:

Pohyb na strategické mapě. Všimněte si pěkné vizualizace měst a krásné oblačnosti. Mraky jsou sice při maximálním odzoomování kamery trochu na obtíž, ale jinak se jedná o pěkný efekt. Mračna navíc nestojí na místě a skutečně se pohybují:

Názorná ukázka, jakým způsobem funguje vylodění námořní pěchoty na pobřeží. Celá procedura je trochu zrychlená:

Obléhání Kartága nabízí spoustu možností, jak se k obráncům dostat. Jedním ze způsobů je udělání si vlastního vchodu skrze hradby a tudy alespoň část svého vojska procpat dovnitř:

Jak už známe z videí před vydáním, Římané chycení do léčky mají za úkol vyhnout se zápalným koulím a přežít útok Germánů, kteří jsou v přesile a mají výhodu výborného rozmístění. Tady není prvořadé zvítězit, ale hlavně přežít a dostat se z lesa ven:

Bitva v poušti je spíše názornou ukázkou, proč nesvěřovat obranu větší skupiny vlastních jednotek umělé inteligenci. Už v recenzi jsem předesílal, že této funkci zrovna dvakrát nedůvěřuji:

P.S. doporučujeme českou fanstránku TotalForum.cz.

Reklama

Související obsah

Microsoft reaguje na výrok Sony o generacích konzolí

+ dražší vývoj PS5 her a turecký obchod slibuje vysokou kompatibilitu PS5.

Které hry máme vidět na PS5 akci? Souhrn vábení

Horizon 2, Silent Hill, nová vesmírná značka...

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna