Letošní Assassin pojede na technologii Unity

UbiSoft zpětně vysvětlil jeho potíže + pokles prodejů.

Odbyt Assassins Creed Unity byl nižší než o rok předtím u Assassins Creed 4: Black Flag. Ten tehdy dokázal udat 10 milionů do konce kalendářního roku, kdežto ACU dosáhlo na to samé číslo za shodné období pouze při kombinaci prodejů s oldgenovým Assassins Creed Rogue. Přesný podíl té které hry v těch 10 milionech nechce výrobce odhalit (tak trochu ve stylu Microsoftu s X360/X1).

Přesto se UbiSoftu na podzim velmi dařilo a tržby překonaly o 10% jeho původní předpoklady. Vděčí za to Far Cry 4 se 7 miliony expedovaných kusů (o milion více, než čekal), The Crew (podařilo se naplnit cíl 2 milionů kusů) a Just Dance 2014 (4 miliony kusů, série klesá). Meziročně byly tržby o 55% vyšší, což je báječný výsledek.

Šéf vydavatele Yves Guillemot před akcionáři také potvrdil, že nový díl Assassins Creed vyjde letos před Vánocemi (pravděpdoboně to Victory z Londýna). Současně prozradil novinku, že hra poběží na stejné technologii jako Unity, z jehož chyb se prý poučili:

"Při každém přechodu na novou generaci konzolí se snažíme vytvořit enginy, které naplno využijí jejich výkonu. V případě Unity jsme museli engine ze 100% předělat, abychom mohli být inovativní. Když ale tohle učiníte, je to vždy bolestivé a vše se musí znovu vyladit. Víme, že v době vydání AC Unity s ním pár věcí nebylo perfektních. Ale engine už byl vytvořen a pomůže sérii i dalším titulům zazářit v budoucnu."

1

K 1. lednu bylo dle odhadů UbiSoftu na trhu celkem 28 milionů nových konzolí (součet kusů PlayStaton 4 a Xbox One) a do konce letošního roku odhaduje, že se toto číslo zdvojnásobí. To je dost odvážné, ale ani to není nereálné s Uncharted 4, Halo 5, Tomb Raiderem a dalšími podzimními trháky. Oproti tomu podíl PC verzí na příjmech klesl na pouhých 9 procent.

Celkově je UbiSoft sebevědomý, protože se mu prý vrací investice z minulých let do nových platforem, do kreativity a do digitální distribuce (meziroční nárost o 157%). Vyzdvihl také fakt, že všechny trháky pocházejí od jeho interních týmů, s jedinou výjimkou The Crew. Jinak Watch Dogs se od května do prosince vyexpedovalo 10 milionů kusů.

Firma závěrem ujistila, že The Division a Rainbow Six Siege vyjdou v letošním fiskálním roce, což může být klidně až 31. března 2016, čili nemusí se stihnout dosud slibovaný letošní rok. V příštím fiskálu začínající dubnem chce UbiSoft vydat celkem 5 AAA her, z nichž dvě tím pádem ještě neznáme, ale více se prý dozvíme v květnu. Film Assassins Creed je již ve výrobě a platí jeho premiéra ve 2016.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (17)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna