Potvrzeno: Fallout 4 a čeština nebudou společně

Cenega promluvila.

Jedna z největších her letošního podzimu se bude muset obejít bez naší lokalizace. Dosud se o tom jen spekulovalo, teď už je vše potvrzeno černé na bílém, přímo od distributora Cenega Czech, který se k tématu vyjádřil na svém Facebooku:

"Tentokrát máme pro fanoušky série Fallout špatnou zprávu. Ačkoliv jsme se velmi snažili, oficiální češtinu do hry se nám protlačit nepodařilo. Zvažovali jsme tedy podporu fanouškovské češtiny alespoň do PC verze, nicméně to nakonec ztroskotalo na nemožnosti získání textů ze hry před jejím vydáním."

Jak Cenega dodává, nic ještě není úplně ztraceno, protože fanouškovská čeština do mimořádně ukecané hry i tak možná vznikne, jako pro řadu jiných velkých her (Mad Max, Risen 3, Beyond Earth atd.). Ale na její přípravě se začne pracovat nejdříve po vydání hry a bez přímé podpory vydavatele.

Ten domácí se snažil lokalizaci listopadového Fallout 4 (rezervovat na Alza.cz) prosadit u Bethesdy už dlouho, ale v některých věcech je zkrátka malým pánem. V argumentaci mu nejspíš nepomohl ani relativně nízký český odbyt minulého dílu Fallout New Vegas, který dost nákladný překlad obsahoval, ale hráči to tehdy svým zájmem neocenili.

UPDATE - Cenega to ještě na FB dodatečně upřesnila: "Oficiálně (tedy ani na Steamu) čeština nebude. Pokud vznikne, tak neoficiálně za podpory Cenegy a bude uvolněna ke stažení na našich stránkách. Tohle řešení se jeví jako pravděpodobné."

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (12)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna