Stopka pro Red Dead Redemption GTA5 mod

Výrobci hry se nelíbil.

Hořkou pilulku musí spolknout fanoušci, kteří tři roky nadšenecky pracovali na konverzi mapy z jedné populární hry Rockstaru do jiné.

Poté, co před pár dny vypustili (nyní už odstraněný) trailer, se jim ozvali právníci Take 2 (tedy nikoli samotný Rockstar), kterým se celá aktivita pranic nepozdává a požádali je o zastavení prací na tomto projektu.

1

Mapu z prvního dílu Red Dead Redemption si tak v Grand Theft Auto 5 na PC (Alza.cz) nezahrajete. Jedinou dostupnou cestou nadále zůstane placená streamovací služba PlayStation Now nebo počkat si do letošního podzimu na Red Dead Redemption 2 (Alza.cz).

"Potvrzujeme, že s projektem končíme, protože nás s touto žádostí kontaktoval výrobce. Díky všem za podporu, bavilo nás to, ale nakonec nic nevznikne, omlouváme se," napsal vedoucí projektu Mr. Leisurewear na gtaforums.

Později dodal, že se bojí, že by ho žalovali za to, že provádí reverzní inženýrství duševního vlastnictví vydavatele Take 2, což v Evropské unii není legrace. Prý chápe, že se snaží chránit svou značku.

"Nikdy jsme nechtěli převádět příběhový režim z RDR do GTA5, to by bylo velmi složité, pouze herní mapu a vlastní přídavné skripty. Vlastníme legální kopie obou her, takže jsme se domnívali, že to je v pořádku," poněkud naivně uzavřel smutnou výpověď.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna