Rozpočet P7 od Remedy přes 208 milionů korun

Oznámen vydavatel a žánr hry.

Paradoxně krátce poté, co Microsoft promluvil o upadajícím významu singleplayerových příběhových her, slyšíme právě o jedné takové větší, která to tvrzení víceméně popírá. A zrovna od studia, na jehož minulé, nepříliš úspěšné dílo Quantum Break nepřímo narážel Microsoft...

2

Project 7 bude mít rozpočet minimálně 7,75 milionu eur, tedy 208 milionů korun, a do toho se ještě nepočítají vlastní prostředky studia.

Remedy výše uvedený příspěvek schrastili od nového partnera, kterým se stal globální vydavatel 505 Games, předtím stojící např. za krabicovkami Arma či Payday 2.

Potvrzeno už je dnes také to, že P7 bude opět akční adventurou v third-person pohledu kamery s filmovým nádechem v úplně novém univerzu vytvořeném v Remedy. Čili něco podobného jako Quantum Break či Alan Wake, aneb starého psa novým kouskům nenaučíš.

1
Ilustrační obrázek z Quantum Break

"Hra bude poutavý příběh a strukturu, která zaručí dlouhotrvající zážitek díky dosud nejhlubším herním mechanismům v historii studia," praví dále tisková zpráva slibující krabicové i digitální verze.

O běhu na Northlight enginu a cílení nově i na PS4 (vedle PC a X1) víme už od dubna. Práva na značku zůstanou v rukou Remedy, zatímco 505 Games mají práva na příštích 20 let a získají za svou investici 45 procent z hrubých tržeb.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna