Už rok nás Firaxis zásobují aktualizacemi a novými národy, teď však nadešel čas na něco většího: první datadisk pro úspěšnou Civilization 6 (Alza.cz), který se jmenuje Rise and Fall. Vyjde už 8. února 2018 za necelou tisícovku. Na jeho atmosféru vás naladí oznamovací filmeček:

Do slavné tahové strategie přidá devět nových lídrů a osm nových civilizací, osm nových divů světa a sedm přírodních divů, čtyři nové jednotky, čtrnáct nových budov, tři nové suroviny a dvě nové městské čtvrti.

1

Během hraní vaše civilizace nově prožije milníky, tzv. historické momenty, které vám dovolí ochutnat období temna či zlatý věk. Každý takový moment před vás postaví specifické výzvy či bonusy odpovídající vašim činům. Vaším úkolem bude správně zareagovat, abyste znovu nastolili prosperitu a dosáhli heroického věku.

2

Nový systém loajality zase zařídí, že města ji mají vůči vůdci individuálně. Čili pokud poklesne, zažehne to povstání a může to vést až k ztrátě města, které pak připadne jinému národu. S tím souvisí možnost jmenovat a upgradovat guvernéry, jejichž unikátní specializace mohou pomoci přimět obyvatele k věrnosti.

3

Firaxis v rozšíření přinesou i jiný nový herní princip zvaný Emergencies. Když se vaše cviilizace stane příliš mocná, ostatní civilizace mohou zformovat pakt, abyste je tolik neohrožovali. Vylepšen bude též systém aliancí. Eurogamer měl možnost pohovořit s hlavním designérem Rise and Fall, včetně exkluzivních záběrů z hraní:

Reklama