Oznámení Control, převlečeného Quantum Break od Remedy

Nadpřirozené schopnosti a divný dům.

Byla by to prča, kdyby zrovna finští Remedy, dosud partner Microsoftu, oznámili PS4 exkluzivitu na konferenci Sony zrovna v době, kdy jejich bývalý partner koupil či založil pět studií pro tvorbu singleplayerových příběhovek. Ale nakonec tomu tak není, nově představené Control (dříve Project 7) je multiplatformním third-person titulem i pro PC/X1 a vydá ho distributor 505 Games, jen se tomu osudu nějak chtělo, že ji vidíme poprvé právě na pódiu u Sony.

První dojem je, že byste si to snadno spletli s nepříliš úspěšným Quantum Break (Alza.cz), až tak moc jsou některé grafické efekty (slow-motion) a podklady zrecyklované (zejména ty plošiny u jeřábu jsou snad cut and paste). Jako by to původně měl být Quantum Break 2, ale když mu Microsoft nedal zelenou, tak ho tvůrci udali jinde? (jen myšlenka).

Hlavní hrdinou je pro změnu žena se složitou minulostí, která opět disponuje nadpřirozenými psychickými schopnostmi. Takže si v boji pomáhá házením beden z nejbližšího okolí, nazvaná The Oldest House), ale už žádné hrátky s časem. Vše jede na vlastním Northlight enginu a je to sandboxový svět.

Solidně vypadá demolice prostředí, kde bude spousta věcí v kanceláři létat vzduchem nebo upadávat části sloupů. Vydání se plánuje na příští rok.

Zápletka je taková, že tajná agentura v New Yorku byla přepadena nebezpečím z jiného světa, a vy se stanete novou ředitelkou, abyste opětovně získali kontrolu nad všemi událostmi. Prostředí má být nepředvídatelné a reagující na vaše kroky (dějištěm je záhadná budova s měnícími se stěnami), jinak se těšte na modifikovatelnou výbavu či upgrady zbraní. Více o tomto surealistickém počinu na homepage.

1
2
11

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

Vše o hře z tohoto článku

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Death Stranding Directors Cut PC s upřesněným datem

+ cena za upgrade, HW nároky, přenos savů.

Mortal Kombat 12 vyzrazen přímo producentem z NetherRealm Studios

Fotka jeho stolu zahrnovala monitor, kde byl email s přísně tajným materiálem k MK12.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna