If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Control hlásí už 10 milionů hráčů

Remedy se daří.

Kdo by to byl býval tehdy v létě 2019 uhodl, že původně nepříliš prodávaná third-person akce a zároveň nová značka, která se tehdy musela veřejně obhajovat a bránit před kritiky, bude později tak úspěšná, že ji budou závidět i mnohé dlouho zavedené série?

Finské studio Remedy se pochlubilo, že jejich Control už dosáhlo celkově 10 milionů hráčů. Předtím se vědělo jen o 2 milionech v prosinci 2019.

Co je však důležité zdůraznit, je to, že by se to nemělo chápat jako počet prodaných kusů, nýbrž čistě opravdu jen jako počet unikátních hráčů. Tahle hra totiž těžila z rozdávání zdarma na Epic Games Store a jiných obdobných akcí.

Tudíž se spousta hráčů "nahonila" bez přímého placení, leč výrobce to trápit nemusí, ten své peníze dostal jinými cestami - buď za práva od vydavatele 505 Games, od Epicu za exkluzivitu obchodu, za upgrade na nextgen verze a re-edice apod., kdy neuškodily ani některé doprovodné kauzy.

Cover image for YouTube videoControl Ultimate Edition - Launch Trailer | PS5

Finové mohou být spokojeni, protože meziročně jim mírně vzrostly tržby, prý díky únorové Ultimate Edition na PlayStation 5 a Xbox Series X / S. To není moc obvyklé, když firma v roce 2020 vůbec nic nového nevydala, a jen si mohou gratulovat, jak z mála dokázali udělat hodně.

Se 60 miliony eur na účtu tak nic nebrání ještě vyšším investicím do prý ambicióznějšího pokračování Control, stejně jako do MP odbočky Condor, nebo do dvou AAA projektů ve spolupráci s Epicem, z nichž jedním má být údajně Alan Wake 2 (nepotvrzeno).

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Control

PS4, Xbox One, PC

Control: Ultimate Edition

PS5, Xbox Series X/S

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments