Tento článek je placenou inzercí.

Říká se, že každý Čech je trenér a nejlépe ví koho nominovat do sestavy, koho rozhodně nepostavit do brány, a že zkušený veterán měl reprezentaci už dávno opustit. V době fotbalového svátku ten fotbalový, v době hokejový šampionátu ten hokejový. Podobné nadšení převládá i u otázky stolního počítače, protože není PC jako PC.

Co máme na mysli? Odvěký souboj fanklubu „sestav si sám, máš to rozhodně levnější, nejméně o polovinu" a strany „rozjede mi tento hotový PC mojí oblíbenou hru?". Pochopitelně záleží produkt od produktu, my si dnes vyhlédli řadu počítačů LYNX CHALLENGER AURA, kterou na CZC.cz reprezentují hned čtyři konfigurace.

1

Společným bodem těchto hotových sestav, ihned připravených k provozu, je design. Ten si zakládá na řízeném stylovém RGB podsvícení. Tři 120mm ventilátory Akasa Vegas X7 zapojené do základní desky ASUS TUF B360 Plus Gaming a 40cm LED pásek umožní vytunit si svoje doupě na maximum. Stejným prvkem je také srdíčko tedy 6 jádrový procesor Intel Core i5-8400 s maximálním taktem 4 GHz, kombinace pevných disků M.2 SSD ADATA XPG PCIe a HDD od Western Digital, RAM paměti ADATA XPG Spectrix D40 a všechny modely běží na operačním systému Windows 10.

Jednotlivé specifikace se tedy liší grafickými kartami, velikostí RAM paměti a kapacitou pevných disků. Nad rámec cen jednotlivých komponent uvedených níže všechny sestavy obsahují 400mm RGB pásek a pochopitelně speciálně upravenou skříň.

LYNX CHALLENGER AURA s grafickou kartou ASUS GeForce GTX 1050 Ti Cerberus 4GB, operační pamětí 8 GB a kapacitou 128 GB SSD a 1 TB HDD vyjde jako hotová sestava na 21 999 Kč, při sestavení z jednotlivých komponent na CZC.cz na více než 23 573 Kč.

LYNX CHALLENGER AURA s grafickou kartou ASUS GeForce GTX 1060 Dual 3GB, operační pamětí 8 GB a kapacitou 240 GB SSD a 2 TB HDD vyjde jako hotová sestava na 23 999 Kč, při sestavení z jednotlivých komponent na CZC.cz na více než 27 680 Kč.

LYNX CHALLENGER AURA s grafickou kartou ASUS GeForce GTX 1060 Dual 6GB, operační pamětí 16 GB a kapacitou 240 GB SSD a 2 TB HDD vyjde jako hotová sestava na 29 999 Kč, při sestavení z jednotlivých komponent na CZC.cz na více než 30 530 Kč.

LYNX CHALLENGER AURA s grafickou kartou ASUS GeForce GTX 1070 Dual 8GB, operační pamětí 16 GB a kapacitou 240 GB SSD a 2 TB HDD vyjde jako hotová sestava na 32 999 Kč, při sestavení z jednotlivých komponent na CZC.cz na více než 36 121 Kč.

*Uvedené ceny byly aktuální v době psaní článku

2

Tímto nechceme říct, že sestavovat počítač z vlastních komponent nemá smysl, ani že hotové sestavy jsou jedinou volbou. I tato mince má dvě strany, pro zkušené moddery je základem vlastní unikátní přístup, jedinečnost sestavy, rozhodně jim nechybí zkušenost, jak poskládat jednotlivé komponenty dohromady a neváhají si připlatit za jednotlivé železo. Najdou se však tací, kteří zkrátka nemají čas, chuť, ani potřebné znalosti, a právě pro ty jsou tu hotové sestavy včetně předinstalovaného operačního systému a jediné, co musí udělat, je najít zásuvku elektřiny, zapojit monitor, periferie, nainstalovat hry a pařit. Jak je vidět, dnes již neplatí, že se jedná o předražené kousky.

Příjemným bonusem je rozšířená 3letá záruka a široká dostupnost servisních míst LYNX. Sestavy LYNX CHALLENGER AURA jsou k dispozici na CZC.cz včetně odběru zdarma na všech pobočkách.

Reklama

O autorovi

PR článek

PR článek

Redaktor