Sony vyměkla a nakonec povolila cross-play s Nintendo Switch a Xbox One

Historický okamžik, začíná to s Fortnite.

Ledy se pohnuly. Sony přehodnotila svůj dosud dlouhodobý odmítavý postoj k cross-play, tedy k možnosti hrát online proti uživatelům na jiných platformách.

Po značném nátlaku od celé herní branže, tzn. od různých studií i od fanoušků, si nyní majitelé PS4 mohou zahrát s lidmi, kteří mají doma Nintendo Switch či Xbox One.

Jde o historický moment nejen pro PlayStation, nýbrž pro celý herní průmysl jako takový, protože něco takového dosud nebylo mezi hráči na různých konzolích možné. Z party nejsou venku ani majitelé PC, iPhonu, iPadu a Androidu, i jich se tato iniciativa týká.

1

Jelikož jde o velkou věc, sepsal k ní pár slov přímo šéf Sony Interactive Entertainment, John Kodera. Citujeme jeho vyjádření z blogu:

"Po důkladném zvážení celé situace identifikovala Sony cestu, kterou může začít podporovat cross-platform hraní pouze u vybraného obsahu od třetích stran. Uvědomujeme si, že PS4 hráči dlouho čekali na náš krok, takže oceňujeme jejich trpělivost, než jsme vším propluli a našli správné řešení".

První vlaštovkou cross-play se dnes nestává nic menšího než Fortnite, brzy startující v šesté sezóně, kde tato funkce vstupuje do otevřené bety. Hrát mezi sebou mohou vlastníci PS4, Xbox One, Androidu, iOS, Switch a Maca. Vnímáno to je jako testovací verze, aby se Sony ujistila, že cross-platform hraní je na PS4 nejlepší možné, s ohledem na uživatelský zážitek po technické i sociální stránce.

"Minulých 24 let jsme se snažili o dodání nejlepšího herního zážitku našim fanouškům poskytováním unikátní PlayStation perspektivy. Dnes však komunity okolo vybraných her narostly do takových rozměrů, že cross-platform hraní přidává značnou hodnotu hráčům. Proto jsme podnikli zevrubnou analýzu obchodních mechanismů, které zajistí, aby PlayStation zážitek zůstal nedotčen, a zároveň jsme mohli platformu otevřít," uvedla Sony, pro níž to znamená zásadní změnu v její dosavadní politice.

Jak to celé rozchodit, najdete v tomto návodu.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna