Vzhledem ke spekulovanému uvedení PlayStation 5 příští rok na Vánoce (2020) to není nějaká šokující novina, přesto je dobré o ní vědět.

Analytik Daniel Ahmed z Niko Partners zaslechl a zveřejnil, že většina interních first-party studií Sony se už nyní přeorientovává na PlayStation 5. Ta už prý fyzicky existuje v podobě raného devkitu, což je vývojářský model konzole s odhadovanými, nefinálními specifikacemi. Prý jsou na něj zatím pozitivní ohlasy, ale nějaké oficiální oznámení v brzké době nepředpokládá, nejdříve možná nějaké drobky na březnové konferenci GDC (jak známo, Sony nezvykle nebude na E3 2019).

1
Neoficiální nástřel, jak by asi PS5 mohla vypadat.

Kolegové z Digital Foundry zase ze svých zdrojů čerpají v tvrzení, že "next-gen konzole už jsou ve vývoji, hardware ecistuje a probíhají na něm předváděčky insiderům, vývojářům a vydavatelům".

Ahmed by přesto PS4 (Alza.cz) ještě rozhodně neodepisoval, protože má dle něj před sebou další fajnový rok (díky početné uživatelské základně a rostoucí nabídce softwaru) a Sony dle jeho informací teprve oznámí řadu vlastních PS4 her, které budou pokračováním zavedených značek. U některých se prý zvažuje, zda je neudělat cross-gen, tedy verze jak pro PS4, tak i PS5.

Souvisí s tím aktuální šeptanda pocházející od skladatele Gustavo Santaolalla, který na koncertu v Kuvajtu prohlásil, že The Last of Us 2 (Alza.cz) vyjde již velmi brzy, což fanoušci na místě ocenili potleskem (video). Všeobecně se odhaduje vypuštění začátkem letošního podzimu.

Příští konzole od Sony a Microsoftu, nástupci pět let starých PS4 a Xbox One, dle spekulací mají mít pracovní označení Anaconda a Lockhart.

Reklama

O autorovi