Může se to jevit jako vysoké číslo, ale vzhledem k Free-2-Play povaze hry s možností vytvořit si vícero uživatelských účtů, i s ohledem na celkový počet hráčů, to zase takové terno není.

Mluvčí Respawn Entertainment na Redditu oznámil, že už od začátku zabanovali přes 355 tisíc hráčů jen PC verze hry. Stalo se tak za pomoci software Easy-Anti-Cheat.

"Bereme podvádění velmi vážně a pečlivě se staráme o zdraví Apex Legends pro všechny hráče. Jde o nekonečnou válku, ve které se musíme dále adaptovat novým nápadům podvodníků."

Tvůrci hry prý úzce spolupracují s experty jak z Electronic Arts, tak zvenčí. Na anticheatovací ochranu také vyčlení více lidí. Podvádění v PC verzi je mnohem častější než na konzolích, protože lze snadněji sehnat neoficiální prográmky do Windows. Pro výrobce her představuje boj s cheatery nemalé provozní náklady.

Apex Legends pouhý měsíc od startu hraje 50 milionů lidí a v řadě metrik překonává dosavadního lídra na trhu Fortnite, který však má celkově 200 milionů hráčů díky dřívějšímu startu.

Reklama